YURT HABERLERİ

Suç Örgütlerine "Kuyu-5" Operasyonu

Kuyu-5 operasyonlarında 5 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda 4 elebaşının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 57 şüpheli yakalandı.

Suç örgütlerine göz açtırılmıyor.

Hatay, Ankara, Çankırı ve Konya’da düzenlenen Kuyu-5 operasyonlarında 5 ayrı organize suç örgütü çökertildi.

Organize suç örgütü üyesi 57 şüpheli yakalandı.

Operasyonlarda, örgütlerin elebaşılığını yapan Ömer Kartopu Hatay'da, Ali Ak İskenderun'da,  Alper Aksoy Ankara'da,  Recep Armağan Çankırı'da ve Faris Çokkaynar Konya’da yakalandı.

Şüphelilerin kendilerine rakip olarak gördükleri ve alan kavgası içerisinde bulundukları suç gruplarına yönelik silahlı saldırı düzenlendikleri, usulsüz yol ve yöntemlerle senet imzalattırdıkları, cebir ve şiddet kullanarak alacak verecek konularında tahsilat yaptıkları
ve şahısların şikayetçi olmalarını engelledikleri, uyuşturucu madde ve silah ticareti yaparak haksız kazanç sağladıkları tespit edildi.

Operasyonlarda 17 ruhsatsız tabanca, 10 ruhsatsız tüfek, 5 kurusıkıdan çevirme tabanca, muhtelif miktarda uyuşturucu madde ile çok sayıda çek senet ve çok miktarda paraya el konuldu.

Operasyon, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde, il emniyet müdürlükleri KOM şube müdürlüklerince düzenlendi.