YURT HABERLERİ

Alanya'da Erkek Öğrenci Yurdunda İstismar

Alanya'da bir erkek öğrenci yurdunda, öğrencilere yönelik cinsel istismar davasının ilk duruşması görüldü. Sanık, suçlamaları kabul etmeyerek, beraatını talep etti. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına ve davanın ikinci duruşmasının 24 Haziran'da görülmesine karar verdi.

Alanya'daki özel bir yurtta iddiaya göre geçen yıl 21 yaşındaki eğitmen, 14 yaş altındaki 5 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulundu.

Olayın şikayet edilmesinin ardından gözaltına alınan eğitmen hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

Adli kontrol şartı ile serbest bırakılan eğitimen olayın sosyal medyada gündem olmasının ardından tekrar gözaltına alınarak tutuklandı.

Eğitmene; ‘çocuğa karşı cinsel taciz’, ‘çocuğa müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünleri vermek ya da bunların içeriğini göstermek’, ‘sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel istismar’ suçlamalarıyla toplam 94 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Davanın ilk duruşması görüldü.

Sanık, hakkındaki iddiaları kabul etmediğini belirterek, "Çocuklara bir anlık sinirle vurmam dışında başka bir şey olmadı. Çocuklarla ağabey kardeş ilişkimiz vardı. Çocuklara kardeşim derdim. Karım şeklinde hitaplarım oldu ama cinsel amaçlı değildi. Cinsel
taciz, cinsel istismar niyetim olmadı'' diye konuştu.

Mağdur öğrencilerden birisi pedagog eşliğinde ifade verdi. Öğrenci ifadesinde, ''Herkesle arası iyiydi ama vuruyordu. Karım derdi, genellikle dövüyordu. Özel bölgelerime dokundu'' dedi.

Sanık, suçlamaları kabul etmeyerek, beratını talep etti.

Tutuklu sanığın tutukluluk halinin devamına ve davanın ikinci duruşmasının 24 Haziran tarihinde görülmesine karar verildi.