Prof. Dr. Mehmet Haberal, BÜ'nin Ev Sahipliği Yaptığı "5. Moleküler Endokrinoloji Günü"ne Katıldı

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi, 5. Moleküler Endokrinoloji Günü'ne ev sahipliği yaptı. Alanında öncü isimleri buluşturan programa Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı. 

Üst üste aldığı uluslararası ödüllerle Türkiye'ye ve tıp camiasına yaşattığı gurur damga vurdu toplantıya. Hekimler Haberal'ı tebrik etti. Haberal da meslektaşlarına teşekkür etti. "Görevimiz ülkemize sahip çıkmak, hizmet edip, eser üretmek" dedi; "Çok çalışacağız" mesajı verdi.

5. Moleküler Endokrinoloji Günü'nün ev sahibi; Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi'ydi. "Hücreden Kliniğe Metabolik Kemik Hastalıkları" konulu konferans, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Prof. Dr. Hasan Telatar Konferans Salonunda yapıldı. Alanında öncü isimler bir aradaydı.

Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı. Açış konuşmasını Dekan Prof. Dr. Derya Akaydın Aldemir yaptı. Art arda aldığı uluslararası ödüllerle Türkiye'yi gururlandıran Prof. Dr. Mehmet Haberal'a fakülte adına teşekkür etti. Daha sonra Rektör Prof. Dr. Hakan Özkardeş çıktı kürsüye. 

Son söz, Prof. Dr. Mehmet Haberal'a aitti. Başarılarını her zaman olduğu gibi ülkesine atfetti. "Çok çalışacağız" mesajı verdi. Haberal, daha sonra Hacettepe Üniversitesi'nde birlikte çalıştığı meslektaşlarını makamında ağırladı. Onlar da özellikle genç hekimler için "rol model" olarak gördükleri Haberal'ı tebrik etti. Konferans, bilim insanlarının sunumlarıyla devam etti.