Prof. Dr. Ali Ayhan Memleketi Mersin Anamur'da Toprağa Verildi

10 Haziran Pazartesi günü yaşamını yitiren Jinekoloji Onkoloji'nin babası, Tıp Dünyasının köklü çınarlarından Prof. Dr. Ali Ayhan, Ankara'da düzenlenen törenin ardından memleketi Mersin'in Anamur  İlçesi Nasreddin Köyü'nde Aile Mezarlığı'nda toprağa verildi. O'nu son yolculuğunda Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Başkent Ailesi yalnız bırakmadı. Yurdun dört bir yanından meslektaşları ve öğrencileri de son görevlerini yapmak için oradaydı.

Ömrünü Tıp Bilimine, hastalarına adamış olan Prof. Dr. Ali Ayhan'ın ölümü Başkent Üniversitesi'nde derin üzüntü yarattı.

2007 yılından bu yana Başkent Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Ali Ayhan alanında çok büyük başarılara imza atmış, yüzlerce kanser hastasına şifa olmuştu.

84 yaşındaki Ayhan'ın ölümü hem Başkent Üniversitesi'nde hem de tıp dünyasında derin üzüntü yarattı... O dünyada da sayılı bilim insanlarından biriydi...

Prof. Dr. Ali Ayhan için  memleketi Mersin'in Anamur  İlçesi'nde de bir  tören düzenlendi.
 
Anamur Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Prof. Dr. Ali Ayhan Yerleşkesi'nde düzenlenen törende önce Prof.Dr. Ayhan'ın biyografisi okundu.

Yüksekokul Müdürü yaptığı konuşmada ölümünden derin üzüntü duydukları Prof.Dr. Ayhan'ın bir hoca olmanın yanında bir yol gösterici olduğuna dikkat çekti.

Mersin Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Erol Yaşar ise Ayhan'ın Mersin ve Anamur'a yaptığı hizmetlerden söz etti.

Prof. Dr. Ayhan için adının verildiği yerleşkede yapılan törende son söz kardeşi Mehmet Ayhan'a aitti. Duygusal anlar yaşandı...

Prof. Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Direktörü Prof. Dr. Ali Haberal, akademisyenler, hekimler ve öğrencileri de oradaydı.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, defin işlemleri tamamlanıncaya kadar her aşamayla yakından ilgilendi, aileyi yalnız bırakmadı.

Prof. Dr. Ali Ayhan'ın naaşı ikindi namazı sonrası Nasreddin Köyündeki aile mezarlığına götürüldü. Prof. Dr. Haberal cenaze aracından alınan tabuta omuz verdi.

Gözyaşları ve dualarla uğurlandı Efsane Hoca...

Prof. Dr. Mehmet Haberal toprak attığı mezarına çiçekler koyarak veda etti 57 yıllık dostuna...