ÖZEL KÖŞE

Yaşar Okuyan Son Yolculuğuna Uğurlandı. Prof. Dr. Mehmet Haberal Acılı Aileyi Yalnız Bırakmadı

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Yalova'da son yolculuğuna uğurlandı. Prof.Dr. Mehmet Haberal, Okuyan ailesini acılı günlerinde yalnız bırakmadı.

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Ankara hastanesinde çoklu organ yetmezliği nedeniyle 74 yaşında hayatını kaybetmişti. Yaşar Okuyan BUGÜN, Yalova Merkez camiindeki cenaze töreni sonrası son yolculuğuna uğurlandı.


Ankara'daki süreçle yakından ilgilenen Prof. Dr. Mehmet Haberal, Okuyan ailesini, Prof.Dr. Ali Haberal ile birlikte, Yalova'da da yalnız bırakmadı. Sadece ailesi ve sevenleri değil, siyasiler de Yaşar Okuyan'a son görevini yapmak için biraradaydı.

Cenaze namazı öğle vakti kılındı. Namaz sonrası Yaşar Okuyan'ın naaşı aile kabristanlığında toprağa verildi. Prof.Haberal, defin işlemleriyle de bizzat ilgilendi. 


Prof. Dr. Mehmet Haberal daha sonra, Yalova Diyaliz merkezlerinin kurulmasında büyük katkısı olan ve "Cici Anne" olarak anılan Ayşe Mukadder Koçalı'nın kabrini de ziyaret etti.