Prof. Dr. Nuri Kale Son Yolculuğuna Uğurlandı

Başkent ve Gazi Üniversitelerinin acı günüydü…Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Kurucusu ve Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Gülsev Kale'nin eşi Prof. Dr. Nuri Kale hayatını kaybetti. 

Merhum için Doğramacızade Ali Paşa Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Prof. Dr. Mehmet Haberal da Kale ailesinin acısına ortak oldu.
Tıp camiası önemli bir değerini kaybetti.
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Kurucusu ve Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Gülsev Kale'nin eşi Prof. Dr. Nuri Kale 79 yaşında hayatını kaybetti.

Kale için Bilkent Doğramacızade Ali Paşa Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Prof. Dr. Mehmet Haberal, acılı aileyi yalnız bırakmadı.
Her detayla bizzat ilgilendi, taziyeleri kabul etti.

Kale'nin eşi Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Gülsev Kale, Başkent Üniversitesi hastanesi yöneticileri ve hekimleri, dostları, meslektaşları, çalışma arkadaşları ve sevenleri merhuma son görevini yapmak için biraradaydı. 

Kale'nin ailesi cenaze töreni sonrası da taziyeleri kabul etti.
Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı kılındı. Prof. Dr. Haberal da saf tuttu.

Haberal daha sonra, Hacettepe ve bilkent Universiteleri'nin kurucusu Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın kabrini ziyaret etti, Dua okudu.
Cenaze namazı sonrasında Prof. Dr. Nuri Kale'nin naaşı Karşıyaka mezarlığında toprağa verildi.