Prof. Dr. Mehmet Haberal Kamu Spotu Yarışması Ödül Törenine ve Hekimler Korosu TSM Konserine Katıldı

Tek bir fidandan 6 milyon ağaçlık bir kampüse dönüşen Başkent Üniversitesi, yetiştirdiği nesillere de çevre bilinci aşılıyor. Sürdürülebilir Çevre Uygulama ve Araştırma merkezi tarafından "Yeşil Kampüs" etkinlikleri kamu spotu yarışmasının bu yıl 7'ncisi düzenlendi. İhsan Doğramacı Konferans salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı. İhsan Doğramacı Konferans salonunda gerçekleştirilen bir başka etkinlik ise Türk sanat müziği topluluğu bahar konseriydi. Beyaz önlüklerini bırakan hekimler bu kez sahnedeydi.  

Başkent Üniversitesi doğaya verdiği değerle yetiştirdiği gençlere çevre bilinci aşılamaya devam ediyor. Bu kapsamda Sürdürülebilir Çevre Uygulama ve Araştırma merkezi tarafından 7. kez düzenlenen "Yeşil Kampüs" etkinlikleri kamu spotu yarışması ödül töreni İhsan Doğramacı Konferans salonunda gerçekleştirildi. Bu seneki tema "İklim Değişikliği Değil, Artık İklim Krizi" olarak belirlendi.

2016 dan beri düzenlenen ve  gençlerde çevre farkındalığı yaratmayı amaçlayan etkinlikte Başkent Üniversitesi öğrencileri tarafından çekilen kamu spotları yarıştı. İlk söz Başkent Üniversitesi Sürdürülebilir Çevre Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nazmiye Erdoğan'ındı. Kamu spotu yarışmasını 7.kez düzenlemenin mutluluğunu paylaştı. 
  
Başkent Üniversitesi kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal kürsüye çıktı, tüm zorluklara rağmen Başkent Üniversitesi kampüsünün  tek fidandan ormana dönüşmesinin hikayesini anlattı. Başkent Üniversitesi kampüsünün tek bir ağaçtan 6 milyon ağaca ulasan öyküsünü  anlatan, Kanal B televizyonu tarafından hazırlanan "Başkent Mucizesi" belgeseli izlendi.

Yarışmaya katılan 74 öğrenci grubundan ilk 10'a kalan öğrencilerin filmleri salonda gösterildi. Başkent Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan seçici kurula rektör vekili Prof. Dr. Hakan Özkardeş tarafından teşekkür belgeleri verildi. 3'ncülük ödülünü eski Turizm Bakanı Doç. Dr. Abdulkadir Ateş verdi. 

Yarışmanın 2'ncilik ödülü önceki rektörlerden Prof. Dr. Kenan Aras takdim etti. Yarışmanın birincisine ödülü ise Prof. Dr. Mehmet Haberal tarafından verildi. Başkent Üniversitesinde bir başka etkinlik ise hekimler tarafından gerçekleştirildi. Türk sanat müziği topluluğu bahar konseri için bu kez Başkentli hekimler sahnedeydi. 

TRT Ankara radyosu ses sanatçısı ve koro şefi Vedat Kaptan Yurdakul eşliğinde Türk Sanat Müziğinin en sevilen şarkılarını seslendirdiler, izleyenlerden tam not aldılar. Koro başkanlığını yürüten Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları anabilim dalı Başkanı Prof. Dr. Şule Akçay üniversite yönetiminin kendilerini sanatsal faaliyetlerde de her zaman desteklediğini anlattı. 

Sanatsal faaliyetlerin önemini her fırsatta dile getiren Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal da hekimleri ve ailelerini konserlerde yalnız bırakmadı. Beraber ve solo şarkılar seslendiren hekimler, ailelerine ve akademisyenlere keyifli bir akşam yaşattı.