ÖZEL KÖŞE

Prof. Dr. Mehmet Haberal ve Hekimler, Çölaşan'ın Meslekte 46. Yılını Kutladı

Duayen gazeteci Emin Çölaşan bir süredir Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde tedavi görüyor. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde, aynı zamanda meslekteki 46. yılında bir sürprizle başladı güne. Prof. Dr. Mehmet Haberal, Prof. Dr. Ali Haberal, başhekim ve hekimler ellerinde bir kutlama pastası ve çiçeklerle Çölaşan'ı ziyaret etti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü. Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde bir süredir tedavi gören usta gazeteci yazar Emin Çölaşan bir sürprizle başladı güne. 

Prof. Dr. Mehmet Haberal, Prof. Dr. Ali Haberal, Başhekim Prof. Dr. Adnan Torgay ve hekimler ellerinde çiçekler ve kutlama pastasıyla Çölaşan'ın odasındaydı. Hem gazeteciler gününü hem de meslekte 46'ıncı yılını pasta keserek kutladılar.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, 3 Kasım 1975 yılında Türkiye'de ilk organ naklini gerçekleştirdiğinde, Türkiye'de ve Dünyada birçok ilkin altına imza attığında, organ nakli yasasının çıkmasına öncülük ettiğinde en büyük destekçilerinden biri basındı. Emin Çölaşan da yaptığı haberlerle kamuoyunu bilgilendirerek, organ bağışının artmasına katkı sağladı. 

Duayen Gazeteci, başta Prof. Dr. Mehmet Haberal olmak üzere hekimlere teşekkür etti. Tutuklu gazetecileri de unutmadı Çölaşan. Demokrasi vurgusu yaptı. Sözcü gazetesi olarak Yargıtay'dan çıkacak kararı beklediklerini de hatırlattı.