Prof. Dr. Mehmet Haberal Eski Diyanet İşleri Bşk. Lütfi Doğan'ın Cenaz Törenine Katıldı

Diyanet İşleri eski Başkanı Lütfi Doğan tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Ankara  Hastanesi'nde 93 yaşında hayatını kaybetti. Merhum Doğan için Hacı Bayram Camii'nde  cenaze töreni düzenlendi. Prof. Dr. Mehmet Haberal da Doğan ailesini yalnız bırakmadı. Doğan'ın naaşı  İstanbul Süleymaniye Camii'nde kılınacak öğle namazı sonrasında toprağa verilecek. 

Diyanet İşleri eski Başkanı ve İslami İlimleri Araştırma ve Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Doğan 93 yaşında yaşamını yitirdi. Doğan, bir süredir Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Merhum Doğan için Ankara Hacı Bayram Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. 

Törene Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile çok sayıda bürokrat ve vatandaş katıldı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın kıldırığı cenaze namazında Lütfi Doğan için ailesi, meslektaşları ve sevenleri de son kez görevlerini yerine getirdi.

Prof. Dr. Mehmet Haberal da cenaze namazında saf tuttu. Cenaze namazı sonrası üzüntüden fenalaşan Lütfi Doğan'ın oğlu Ünlü Doğan'a ilk müdahaleyi Prof. Dr. Haberal yaptı. Haberal fenalaşan Ünlü Doğan ile Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesinde bizzat ilgilendi. İkindi namazına mütakip kılınan cenaze namazı sonrası Lütfi Doğan'ın Türk Bayrağına sarılı naaşı omuzlarda cenaze aracına götürüldü. Doğan,  İstanbul'da Süleymaniye Camii'inde kılınacak öğle namazının ardından Süleymaniye Camisi Haziresi'ne defnedilecek.