ÖZEL KÖŞE

Prof. Dr. Mehmet Haberal, Mansur Yavaş'ı Başkent Üniversitesi'nde Konuk Etti

Başkent Üniversitesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ağırladı. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nün, Türkiye'de yerel yönetimler dersinin uygulama oturumunda öğrencilerle buluştu, Yavaş. Prof. Dr. Mehmet Haberal da etkinliğe katıldı.

Haberal, "Görevimiz ay yıldızlı Türk bayrağını en tepede dalgalandırmak" dedi, Mansur Yavaş nezdinde tüm belediye başkanlarına "tarlalar betonlaşmasın" mesajı verdi. Başkan Yavaş da "belediyeler neden var?" sorusunu, icraatını anlatarak yanıtladı. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent Üniversitesi'ndeydi.İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nün, Türkiye'de yerel yönetimler dersinin uygulama oturumunda öğrencilerle buluştu.

Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonu'ndaki son derse Prof. Dr. Mehmet Haberal, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Açış konuşmasını Öğretim Görevlisi Dr. Ali Mert Taşçıer yaptı. Ardından Fakülte Dekanı Prof. Dr. Yelda Ongun seslendi, öğrencilere. Daha sonra Rektör Vekili Prof. Dr. Abdülkadir Varoğlu çıktı, kürsüye. Açılışta son söz Prof. Dr. Mehmet Haberal'a aitti. 100. yıl vurgusuyla verdi mesajlarını. Ve belediye başkanlarına seslendi. 

Moderatörlüğünü Doç. Dr. Sezgin Mercan'ın yaptığı oturumda Mansur Yavaş, "Belediyeler neden var?" sorusunu yanıtladı. Sosyal yardımların önemine dikkati çekti, Yavaş. Haberal'a teşekkür etti Mansur Yavaş. Öğrencilere de önemli tavsiyelerde bulundu. Yavaş, gençlerin sorularını yanıtladı. Prof. Dr. Mehmet Haberal da Mansur Yavaş'a teşekkür etti. 

Haberal, Başkent Üniversitesi Seramik atölyesinde üretilen özel bir hediyeyle uğurladı, Mansur Yavaş'ı.