Prof. Dr. Mehmet Haberal, BM Temsilcisi Moratinos'u Konuk Etti

30 yılda bir dünya markası olan Başkent Üniversitesi'nin önemli bir konuğu vardı. Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Miguel Angel Moratinos, "Medeniyetler İttifakı" konulu konferans vermek üzere Bağlıca Kampüsündeydi. Prof. Dr. Haberal, Moratinos'a teşekkür etti, İspanya ile güçlü ilişkilerin önemini vurguladı. İşbirliği devam edecek mesajı verdi. Sonrasında konuğuna kampüsü gezdirdi. BM temsilcisi beğeniyle gezdiği kampüsten teşekkürle ayrıldı. 

Başkent Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Miguel Ángel Moratinos'u ağırladı. Avni Akyol Konferans Salonundaki programa, Prof. Dr. Mehmet Haberal, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

Haberal, İspanya ile Başkent Üniversitesi arasındaki işbirliklerine dikkati çekti. Kısa süre önce Bağlıca Kampüsünde açılan Cervantes enstitüsünü örnek gösterdi. İşbirliğinin süreceği mesajını verdi. Haberal, Başkent Üniversitesi'nin dünyada bir örneği olmadığını söyledi, kalite vurgusu yaptı. 

Moratinos, Türkiye ve İspanya'nın 2005'te başlattığı, BM Genel Sekreteri tarafından benimsenerek bir BM girişimi halini alan Medeniyetler İttifakı'na Türkiye'nin katkısını değerlendirdi. "Türkiye'nin BM Medeniyetler İttifakı'na katkısı kesinlikle vazgeçilmezdir." dedi. 

Prof. Dr. Haberal, konferans sonrasında konuğuna teşekkür etti. Moratinos da, Haberal'a teşekkür etti. Prof. Dr. Haberal,  konuğuna Başkent Üniversitesi kampüsünü de gezdirdi. TGA mutfağı, çikolata atölyesi ve seramik atölyesini beğeniyle dolaştı Angel Moratinos. Birleşmiş Milletler Temsilcisi, Haberal ve Başkent Üniversitesine teşekkürle ayrıldı kampüsten.