Prof. Dr. Mehmet Haberal'a, Hindistan Organ Nakli Derneği Tarafından Onur Ödülü Verildi

Türkiye'ye bir ödül daha. Prof. Dr. Mehmet Haberal Hindistan'ın Batı Bengal eyaletinin başkenti Kalküta'da düzenlenen, Hindistan Organ Nakli Derneği'nin onur konuğuydu. O kongreye özel hazırlanan onur ödülüyle döndü ülkesine. Her zamanki gibi bu başarısını da ülkesine atfetti. "Görevimiz ay yıldızlı Türk Bayrağını en tepede dalgalandırmak, bizler de onu yapıyoruz" dedi.

Hindistan organ nakli derneği kongresine özel hazırlanan onur ödülü Prof. Dr. Mehmet Haberal'a takdim edildi.
Prof. Dr. Mehmet Haberal, 12 Ekim'de Ankara'da düzenleyeceği, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını taçlandıracak uluslararası kongre öncesinde, Hindistan'da ay yıldızlı Türk Bayrağını en tepede dalgalandırdı.

Hindistan Organ Nakli Derneği'nin 33. yıl kongresinin onur konuğuydu.
Dernek, 30'uncu yılında da tarihinde ilk kez, Prof. Dr. Haberal'a onursal üyelik payesi vermişti. 

Havaalanında karşılandı Haberal. Ardından Hindistan'ın Batı Bengal eyaletinin başkenti Kalküta'ya geçti. 
Kongrede, meslektaşlarının ilgisi yoğundu Haberal'a. 

Yaklaşık bin 500 bilim insanı katıldı kongreye. 
İlk oturumda Prof. Dr. Haberal kürsüdeydi. Türkiye'de organ nakli sürecini, dünya literatürüne giren ilklerini anlattı. Hindistan Organ Nakli Derneğini tebrik etti. 

2024 yılında İstanbul'da ev sahipliği yapacağı, Dünya Organ Nakli Derneği kongresine de tüm meslektaşlarını davet etti. 
Öğleden sonraki bir başka oturumda daha meslektaşlarına seslendi Haberal. 
Organ naklindeki öncü rolü, bölgeye katkıları ve başarıları nedeniyle İSOT'un, Haberal'a özel ödülü ve hediyeleri takdim edildi.

Yoğun ve verimli geçen kongrenin ardından yurda dönen Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Sağlık Kuruluşları direktörü Prof. Dr. Ali Haberal ile yöneticiler karşıladı. 
Hindistan'da Türkiye'yi gururlandıran Prof. Dr. Haberal, "görevimiz ay yıldızlı türk bayrağını en tepede dalgalandırmak" dedi. 
Prof. Dr. Haberal, 12-13 Ekim tarihlerinde de Kızılcahamam Patalya'da düzenlenecek yanık kongresinde dünyayı, Ankara'da buluşturacak.