Burhan Demirbaş Son Yolculuğuna Uğurlandı

72 yaşında yaşamını yitiren Ankara'nın Ayaş İlçesi Belediye Başkanı Burhan Demirbaş, son yolculuğuna uğurlandı. 
Demirbaş için Ayaş'ta düzenlenen cenaze törenine Prof. Dr. Mehmet Haberal ile Başkent Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Direktörü Prof. Dr. Ali Haberal da katıldı. 

Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Ankara milletvekili Fuat Oktay, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile çok sayıda ilçe belediye başkanı ve vatandaşlar cenaze töreninde hazır bulundu. 

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören ancak tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitiren Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş'ın kaybı, Ankara’da büyük üzüntüyle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaşamını yitiren Demirbaş'ın ailesini arayarak başsağlığı dileklerini iletmişti. Belediye Başkanı olarak görev yaptığı Ayaş'ta çok sevilen Burhan Demirbaş 72 yaşındaydı.
 
Cenaze namazından önce Demirbaş için düzenlenen ilk tören, yıllarca görev yaptığı  belediye binası önünde gerçekleştirdi. 

Ayaş Seyh Muhiddin Camisi'nde düzenlenen cenaze namazına Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı AK parti Ankara Milletvekili Fuat Oktay, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı. 

Prof. Dr. Mehmet Haberal, namazın ardından Demirbaş'ın Oltan köyü'nde bulunan aile mezarlığındaki törene de katıldı. 
Daha sonra merhum Burhan Demirbaş, Oltan köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi.