Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde Yeniden Yaşam Yolculukları

Organ nakli yine hayat kurtardı. Ürdün'den Türkiye'ye; Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'ne gelen 4 çocuk; 11 Yaşındaki Gazal, 2,5 yaşındaki Muhammed, 2 yaşındaki Jad (yad) Muhammed ve 11 yaşındaki Şuayip, başarılı geçen operasyonların ardından bugün, pasta kesilerek taburcu edildi. 

Teşekkürleri; Yeniden yaşam yolculuğunun mimarı Prof. Dr. Mehmet Haberal'a. Geçirdikleri operasyonlar büyük ve önemli. 55 yaşındaki kanser hastası Ahmet Saçmacı için ise bir mucize kurtuluş. 11 Yaşındaki Gazal'ın karaciğeri domino nakil ile Ahmet Saçmacı'ya nakledildi. Gazal ise annesinden alınan karaciğer ve babasından alınan böbrekle tutundu yaşama. 

Domino karaciğer naklinin önemini Prof. Dr. Mehmet Haberal anlattı. Sağlığına kavuşan hastaları ve aileleri de minnetle, teşeşkkürle veda etti Türkiye'deki evleri bildikleri Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne ve Prof. Dr. Mehmet Haberal'a.
Yeniden yaşam yolculuğunun mimarı ve o yolculuğun kahramanları.
Gülen gözlerle, teşekkürle, minnetle kilitlendi elleri.

Bu gurur tablosu aynı zamanda Türkiye'de organ naklinin ulaştığı seviyeyi de gösteriyor.

Türkiye, sadece kendi vatandaşlarını değil, dünya vatandaşlarını da tıbbın tüm imkanlarını kullanarak sağlığına kavuşturuyor.
Ve Unutulmamalı ki; yaşamı, bağışlanacak bir organa bağlı olan binlerce hasta var. Ve zaman, onların aleyhine işliyor. İhtiyaçları olan tek şey; Duyarlı insanların organ bağışı.