Başkent Üniversitesi 2023 - 24 Akademik Yılı, Üniversiteye Giriş Dersi ile Başladı

Başkent Üniversitesi bir gurur yılına daha başladı. 2023 - 2024 Akademik yılının ilk dersi, Amfitiyatro'da düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. "Ne mutlu ülkemiz var" diyen Prof. Dr. Mehmet Haberal, önemli mesajlar verdi. 

Prof. Dr. Haberal, öğrencilere de çok çalışmaları gerektiği çağrısını yineledi. Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu da "Lütfen mesleğinize sıkı sıkıya sarılın, en iyisi olun" diye seslendi. 

Başkent Üniversitesi Amfitiyatro'da gerçekleşen açılış törenine Prof. Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi sağlık kuruluşları direktörü Prof. Dr. Ali Haberal, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, rektör yardımcıları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

İlk Konuşmayı Rektör Prof. Dr. haldun Müderrisoğlu yaptı. Müderrisoğlu, Başkent Üniveristesi'ne ilişkin de ayrıntılı bilgi verdi. 

Ardından kürsüye Prof. Dr. Mehmet Haberal çıktı. Prof. Dr. Haberal, öğrencilere önemli mesajlar verdi, bir noktanın altını çizdi. Prof. Dr. Mehmet Haberal, "Başkent Üniversitesi'nde yapılamayacak çok az şey var." diyerek öğrencilere çağrısını yineledi.  

Başkent Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Füsun Eyidoğan da öğrencilere ilk semineri verdi. Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi de beğeniyle izlendi.