Başkent Üniversitesi, Ukrayna Büyükelçisi Vasyl Bodnar'ı Ağırladı

Başkent Üniversitesi Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi'ni de misafir etti.  Büyükelçi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler topluluğu öğrencileri tarafından "Büyükelçi Kampüste" etkinlikleri kapsamında davet edildi. Büyükelçi Vasyl Bodnar, Ukrayna -Rusya savaşı ve Türkiye-Ukrayna ilişkileri hakkında öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Başkent üniversitesi,  Ankara'da temsilciliği bulunan ülkelerin büyükelçilerin Başkent Üniversitesi'nde ağırlandığı ve ilgili ülke ile Türkiye ilişkilerinin ele alındığı "Büyükelçi Kampüste" etkinlikleri kapsamında yine önemli bir ismi ağırladı. 

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler topluluğu öğrencileri tarafından organize edilen etkinliğin konuğu; Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar'dı.

Başkent üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölüm başkanı Doç. Dr. Sezgin Mercan etkinlik hakkında bilgi verdi, Ukrayna- Rusya savaşı ve Türkiye'nin rolü konusunda açıklamalarda bulundu. 

Büyükelçi Vasly Bodnar ise Başkent üniversitesinde olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Öğrencilerin ilgisi ve sordukları soruların kendisini etkilediğini anlattı. 

Etkinliğin ardından Ukrayna Büyükelçisine Başkent Üniversitesi seramik atölyesinde üretilen hediye sunuldu, hatıra fotoğrafı çekildi.