8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Prof. Haberal, Prof. Dr. Gülnaz Arslan'ı Ağırladı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Başkent Üniversitesi; Anestezist Prof. Dr. Gülnaz Arslan'ı ağırladı. Prof. Dr. Mehmet Haberal, 1968 yılından 2022'ye kadar birlikte çalıştığı Arslan'ı dinlemek için oradaydı. 

Haberal, Başkent Üniversitesi'nde yüzde 60'dan fazla kadın istihdamı olduğuna dikkati çekti. Tüm kadınların bu özel gününü kutladı. Gülnaz Arslan da "kadın hekim olmak" başlıklı söyleşide hiç bir zaman ayrımcılığa uğramadığını söyledi, Haberal ile anılarını anlattı. 

Başkent Üniversitesi, kadını hep ön planda ve el üstünde tuttu... Bunu da icraatı ile kanıtladı. Akamisyen, yönetici ve personel İstihdamının yüzde 60'ından fazlası kadın.Başkent Üniversitesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde "kadın hekim olmak" söyleşisinde Prof. Dr. Gülnaz Arslan'ı ağırladı. Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonundaki etkinliğe, Prof. Dr. Mehmet Haberal, yöneticileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. İlk söz Rektör Vekili Prof. Dr. Hakan Özkardeş'e aitti. 

Daha sonra Prof. Dr. Mehmet Haberal çıktı kürsüye. Başkent Üniversitesi'ndeki kadın istihdamına dikkati çekti. Dünyadaki tüm kadınların, kadınlar gününü kutladı. Söyleşinin moderatörlüğünü  Başkent Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Adnan Torgay yaptı. Prof. Dr. Gülnaz Arslan, meslek hayatı boyunca ayrımcılık yaşamadığını söyledi. 
1968'den 2022'ye kadar omuz omuza çalıştığı Prof. Dr. Haberal ile anılarını da paylaştı. Söyleşinin sonunda Haberal, Arslan'a teşekkür etti. Başkent Üniversitesi seramik Atölyesinde üretilen özel hediye ile çiçek takdim etti.