7. Başkent Üniversitesi Uluslararası Satranç Turnuvası'nda 4. Gün

3 Temmuz'da başlayan 7. Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası tüm heyecanıyla devam ediyor. Başkent Üniversitesi, 9 ülkeden 700'ün üzerinde sporcuyu ve ailelerini ağırlıyor. Üniversite'nin tüm imkanlarından yararlanabiliyorlar. Ayrıca Yeşil kampüsün tadını çıkarıyorlar. 

Başkent Üniversitesi, spora ve sporcuya verdiği destek ile her zaman ön plana çıktı. Attığı adımlarla örnek oldu. Onlardan biri de 7 yıldır süren Satranç turnuvaları. 

3 Temmuz'da Bağlıca Kampüsünde başlayan 7'nci Başkent Üniversitesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası'nda, 9 ülke ve Türkiye'nin 59 ilinden 700'ün üzerinde sporcu yarışıyor. Turnuvanın bir üniversite çatısı altında yapılıyor olması da ayrı öneme sahip.

Başkent Üniversitesi, tüm imkanlarını da sporcular ve aileleri için seferber etti. Market, kafeler, sosyal tesisler, oyun alanları, yurtlar, kuaför, berber, Mediko sağlık tesisi. Her birinden faydalanabiliyorlar. Ayrıca 6 milyon ağaçla kaplı yeşil kampüsün de keyfini sürüyorlar.

Başkent Üniversitesi'nde milli maç heyecanı da yaşanacak. Sporcular ve aileleri maçı Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonunda izleyecek. Prof. Dr. Mehmet Haberal, 2 gün boyunca hazırlıklarla bizzat ilgilendi.

Turnuva, 8 Temmuz Pazartesi günü kapanış töreniyle sona erecek.