GÜNDEM

Yerel Seçimlerde Birçok Ünlü Yarıştı

Türkiye, 5 sene boyunca görevde olacak yerel yöneticilerini belirledi. Seçimde belediye başkan adayı olan bir çok ünlü isim de vardı. O isimlerden bazıları belediye başkanı seçildi; bazıları ise yarışı kaybetti.

Oyuncu, sunucu, şarkıcı, sporcu... 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri, ünlü isimlerin yarışına da sahne oldu.

O isimlerden biri oyuncu Erdal Beşikçioğlu'ydu. Behzat Ç dizisiyle tanınan Beşikçioğlu, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde yüzde 56,59 oy alarak rakiplerini geçmeyi başardı. Beşikçioğlu'nun en güçlü rakibi MHP'li Enver Demirel Etemisgut'un son 20 yılını yöneten

İsim olsa da Beşikçioğlu karşısında mağlup oldu.

Ünlü teknik direktör Mustafa Denizli’nin 33 yaşındaki kızı Lâl Denizli, Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir Çeşme adayı olarak yarıştı. Yüzde 53,69 oy alan Denizli, rakiplerini geride bıraktı ve Belediye Başkanı seçildi.

56 yaşındaki gazeteci ve sunucu Mesut Yar ise bağımsız aday olduğu Muğla’nın Datça ilçesinde yüzde 7,51 oy alarak CHP ve MHP adaylarının gerisinde kaldı.

AKUT'un kurucusu ve sporcu Nasuh Mahruki, bağımsız aday olarak yarıştığı İstanbul Beşiktaş’ta yüzde 12,81 oy oranı ile CHP adayının ardından ikinci sırada yer aldı.

Şarkıcı Davut Güloğlu, Yeniden Refah Partisi’nin Düzce Belediyesi adayı olarak yarıştı. Yüzde 29,77 oy alan Güloğlu, AK Parti adayının ardından ikinci sırada kalarak seçilemedi.

Ünlü şarkıcı Hakan Peker de , İyi Parti’nin Safranbolu adayıydı. Yüzde 3,68 oy alan Peker, beşinci sırada yer aldı.

tartışmalı isimlerden biri de Eski futbolcu Gökhan Zan'dı. Adı son zamanlarda bazı iddialara karışsa da yarıştan çekilmeyen Zan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayıydı. Zan, yüzde 2,01 oy alarak dördüncü sırada yer aldı.

gazeteci İrfan Değirmenci de , Türkiye İşçi Partisi’nin Çankaya adayı olarak öne çıktı. Yüzde 6,03 oy alan Değirmenci, CHP ve AK Parti adaylarının arkasında kaldı.