GÜNDEM

MHP Lideri Devlet Bahçeli Partisinin İl Başkanları Toplantısı'nda Konuştu

Genel seçimleri hatırlatarak, muhalefete göndermede bulundu. Mecliste Kürtçe konuşulmasına biri kez daha tepki gösteren Devlet Bahçeli, CHP lideri Özgür Özel'i, Dem Partisi ziyareti üzerinden de eleştirdi. Bahçeli'nin gündeminde; fenomenler, hakeme yumruklu saldırı ve kuryenin ölümüne yol açan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu da vardı.

Partisinin il başkanları toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin gündeminde yerel seçimler vardı..  İttifak ortağı AK Parti'yi işaret etti, "çözemeyeceğimiz sorun yok" dedi.

Hedefinde muhalefet vardı. Bahçeli, Şeyh Sait çıkışıyla yeni bir tartışma başlatan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i de sert dille eleştirdi. Özel'in, Dem Parti ziyaretini hatırlattı. /

Meclis'teki bütçe görüşmelerinde konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan'ın, sözlerine Kürtçe başlamasına bir kez daha tepki gösterdi. Resmi dil vurgusu yaptı. 

MHP liderinin gündeminde sosyal medya fenomenleri de vardı. Vatandaşın gece gündüz çalılşarak hayat mücadelesi verdiğini söyledi, ortaya çıkan bu hesapların sosyal anarşi üretmek için kullanıldığını savundu... 

Futbolcuların para yatırdığı fonu da hedef aldı, açgözlülük olarak nitelendirdi.
Bahçeli, Türkiye'de kuryenin ölümüne yol açan Somal Cumhurbaşkanı'nın oğluna da tepkiliydi.
Ankaragücü-Rizespor maçında yaşananları da değerlendirdi..