GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak'ta Halka Seslendi

Zonguldak’ta düzenlenen mitingde konuşan Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Bu tarihi mitinge bizlerle birlikte şahitlik ettiniz” dedi.
 
Zonguldak Belediye Başkanı ve Başkan Ömer Selim Alan, “Heyecanlıyım. Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile hasret bitiyor. Miting alanımız değişti. Zonguldak değişti, bizler de değiştik. Hep birlikte yeni Zonguldak diyerek sizlerle beraber yola çıktık. Gayret gösterdik. Yapılamaz, aşılamaz denilen şeyleri aştık ve yaptık. Hükümetimizin gücünü iktidarımızın gücünü Zonguldak’a taşıdık. 2024 için tekrar seçimi rekor oyla almaya hazır mıyız? 2019’da yine sizlere güvenerek Cumhurbaşkanımıza söz vermiştim. Zonguldak’ı haritada sarı göreceksiniz dedim. Cumhurbaşkanımıza yine sizlere memleketime güvenerek bir söz verdim. En az yüzde 60’la rekor oyla Zonguldak’ı alacağız dedim. Uzunmehmet Camii’nin görüntüleri, Elmaspark’ı, sahil projesi, yollar yaptık. Bize düşen çalışmaktır. Kadınlarımıza minnettarım. En çok yine kadınlarımıza güveniyorum. Gençlerimiz sizlere güveniyoruz” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Muhalefetin burun kıvırdığı Gabar’daki petrol kuyumuzun günlük üretimi bugün itibari ile 35 bin varili geçti. Allah’a hamd olsun çalışan buluyor, azmeden buluyor ve sondaj yaparak buluyor. Dahası bu rakam her geçen gün artıyor. 2024 yılı onunda Gabar’daki günlük petrol üretimi miktarının 100 bin varile çıkmasını hedefliyoruz” dedi. 
 
Doğalgaz desteğinin Nisan ayına kadar devam edeceğini belirten Erdoğan, “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bunu başardığımızda Allah’ın izni ile kimse bize zincir vuramaz, bizim önümüzü kesemez, hedeflerimize ulaşmaktan bizi geri koyamaz. Rabbim birliğimizi, şu beraberliğimizi, yol arkadaşlığımızı daim ellesin. Meydanlara sığmayan şu aşkınız için en derin şükranlarımı sunuyorum. Şehrimize en son 9 ay önce, 20 nisan tarihinde gelmiştim. Ziyaretimde milletimizin asırlık hasretlerinden olan Karadeniz doğalgazını resmen devreye almanın gururu yaşamıştık. Filyos’ta müjdesini verdiğimiz ücretsiz doğalgaz desteğini halen sürdürüyoruz. İlk ay ısınma dahil, konutlardan hiçbir ücret almadık. Yani vatandaşlarımızın doğalgaz faturasını devlet olarak biz ödedik. Daha sonra 11 ay boyunca konutlardaki mutfak ve su ısıtma için kullanılan 25 metreküplük doğalgaz tüketiminin bilabedel olacağını söyledik. Nisan ayından beri 25 metreküplük bedeli faturalardan düşüyoruz. Bu uygulamayı Nisan 2024 dönemine kadar devam ettireceğiz. Vatandaşlarımızın bütçesine toplam 87 milyar lira tutarında doğrudan destek sağlamış olacağız” diye konuştu.
 
“Gabar’daki petrol kuyumuzun günlük üretimi bugün itibari ile 35 bin varili geçti”
Gabar’da günlük 35 bin varil petrol üretildiğini belirten Erdoğan, “Sadece bununla yetinmiyoruz. Kendi gemilerimizle sismik arama ve sondaj çalışmalarımız devam ediyor. ‘Her seçim öncesinde doğalgaz buluyorlar’ diyen çapsızlara aldırmadan, ‘parayı Karadeniz ve Akdeniz sularına gömüyorlar’ diyen gafillere kulak asmadan ne dedik, bulanlar ancak arayanlardır desturuyla arama çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Zonguldak’ı kömürden sonra doğalgazın merkezi haline getirmede de kararlıyız. Şunu çok açık ve net ifade etmek isterim. Enerjide tam bağımsızlığı sağlamak en önemli hedefimizdir. Türkiye’nin enerji güvenliğini garanti edecek hamleleri azim ve Cesaretle hayata geçiriyoruz. Karadeniz doğalgazının ardından, şimdi de Gabar’da bulduğumuz yüksek miktarda ve kalitede petrol bu atılımlardan biriydi. Hatırlarsınız muhalefet bu keşfimize de bir kulp takmıştı. Milletin sevincine ortak olmak yerine petrol keşfimizi alaya almıştı. Muhalefetin burun kıvırdığı Gabar’daki petrol kuyumuzun günlük üretimi bugün itibari ile 35 bin varili geçti. Allah’a hamd olsun çalışan buluyor, azmeden buluyor ve sondaj yaparak buluyor. Dahası bu rakam her geçen gün artıyor. 2024 yılı sonunda Gabar’daki günlük petrol üretimi miktarının 100 bin varile çıkmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.