GÜNDEM

Cumhur İttifakı Yerel Seçim İçin Anlaştı

AK Parti ve MHP, yerel seçim için anlaştı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Cumhur İttifakı'nın yerel seçimde 30 büyükşehir ve 29 ilde işbirliği yapacağını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, MHP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada AK Parti ve MHP arasında yapılacak işbirliğinin esaslarını görüşmek üzere 26 Ekim 2023'te başlayan sürecin 13. toplantı ile nihayete erdiğini söyledi.

Görüşmelerde 30 büyükşehirde işbirliği yapılmasının kararlaştırıldığını açıklayan Yıldız, "Bu şehirlerden Mersin ve Manisa'da MHP Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının desteklenmesi, 28 büyükşehir belediye başkanlığında ise AK Parti Büyükşehir Belediye
Başkan adaylarının desteklenmesi kararlaştırılmıştır" ifadesini kullandı.

Sözlerini "Büyükşehir statüsünde olmayan 51 ilin 22'sinde her iki parti ayrı ayrı kendi adaylarıyla seçime katılması, geri kalan 29 il merkezinde işbirliği yapılması kararlaştırılmıştır" diye sürdüren Yıldız, tarihi önemi gerekçesiyle Ahlat'ta AK Parti adayının,
Sögüt'te ise MHP adayının desteklenmesi uygun bulunduğunu belirtti.

Yıldız, Ayrıntılı bilgilerin ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşılacağını ifade ederken, Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, adaylarla ilgili Cumhur İttifakında heyetlerin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.