GÜNDEM

CHP'den Saadet Partisi'ne Geçen Ali Fazıl Kasap Saadet Partili Olarak İlk Konuşmasını Yaptı

CHP'den Saadet Partisi'ne geçen Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap Genel Kurul'da Saadet Partili olarak ilk konuşmasını yaptı. Hayatını kaybeden Saadet Partisi Kocaeli milletvekili  Hasan Bitmez'in son konuşmasını tekrarlayan Ali Fazıl Kasap , iktidarın İsrail politikasını sert şekilde eleştirdi. 

Kasap, "bizim cigerimizin yandığı saatlerde birileri de ciğer yapıyordu" diyerek Meclis'te verilen mangal partisini de hedef aldı. Eleştirilere AK parti'li Abdülhamit Gül yanıt verdi. 


İsrail politikası nedeniyle AK parti iktidarını sert sözlerle eleştiren Saadet Partisi Kocaeli milletvekili Hasan Bitmez o konuşmanın hemen ardından kürsüde kalp krizi geçirmişti. Bitmez daha sonra kaldırıldığ ıhastanede yaşamını yitirdi. Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in vefatıyla Saadet Partisi grup kurmak için gerekli olan en az 20 milletvekiline sahip olma kriterini kaybetmişti. Ancak CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, partisinden istifa ederek, Saadet Partisine katıldı. Kasap bu kez Saadet Partili olarak kürsüye çıktı. 

Ali Fazıl Kasap, Hasan Bitmez'in kürsüde kullandığı aynı afişi de kürsüye getirdi ve iktidarı Bitmez'in o son konuymasını aynen tekrarlayarak eleştirdi. Kasap Bitmez'in konuşma metnini devam ettirdi, "gemi gönderiliyor" iddialarını yineledi. Ali Fazıl Kasap kendi özleriyle de eleştirdiği iktidarı Bitmez'in yoğun bakımdayken verdiği mangal partisi nedeniyle de hedef aldı.

Konuşmanın ardından AK parti  Grup Başkanvekili Abdülhamit Gül ile CHP Grup başkanvekili Burcu Köksal arasında İsrail polemiği yaşandı.