GÜNDEM

Bahçeli: Provokasyon İklimine Fırsat Verilmeyecek"

Milliyetçi Hareket partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul fatih camii İmamına yönelik saldırıyı kınadı; "provokasyon iklimi oluşturmanın arayışında olan mihraklara asla fırsat verilmeyecek" dedi. Bahçeli, açıklamasında çalışan gazeteciler gününü de kutladı.

MHP Lideri devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul fatih Camii İmamına yönelik saldırıyı kınadı

MHP Genel Başkanı, "İstanbul Fatih Camii İmamı  Galip Usta ile birlikte camii cemaatinden Bilal Erdem'e özellikle şifalar temenni ediyorum" dedi.

Bahçeli saldırganın en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Devlet Bahçeli, açıklamasını "provokasyon iklimi oluşturmanın arayışında olan mihraklara asla fırsat verilmeyeceğine yürekten inanıyorum" diye sürdürdü.

Bahçeli, açıklamasında çalışan gazeteciler gününü de kutladı.

Mesajında "Bilgi ve haberin doğrusunu öğrenmek hem vatandaşlık hakkı hem de insan hakkıdır. Gaflara, çarpıtmalara, dezenformasyonlara, kasten atlanılan gerçeklere, yalan iddialara ve yanlış yönlendirmelere tevessül ve teşebbüs etmeyen gazeteciler her
zaman saygıyı hak etmektedir" ifadesini kullandı.

MHP Lideri,  İsrail'in Gazze'deki saldırılarında hayatını kaybeden 112 gazeteciyi de unutmadı; yaşamını yitiren basın mensuplarının ailelerine başsağlığı diledi.