GÜNDEM

İyi Parti’de İttifak İstifaları Sürüyor

İyi Parti'de yaprak dökümü sürüyor. Üst yönetimdeki istifa dalgası teşkilatlara da yayıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan ve 5 meclis üyesi, partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

İyi Parti de istifa furyası sürüyor...

yerel seçimlerde İş birliği isteyen isimler ya kendileri istifa ediyor ya da istifaları isteniyor.

İYİ Parti’nin seçim işbirliğine yönetim bazında kapıyı kapatması sonrası Üst yönetimdeki istifa dalgası teşkilatlara da yayıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan, 5 Meclis üyesiyle birlikte partisinden istifa etti.

Özkan, parti yönetimini de eleştirdi ve “1 yıl öncesine kadar Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiğimiz kişiler için bugün “belediyeleri yönetemezler” demek, ilkeli siyasete yakışmamakta, millete güven vermemektedir” dedi.

İstanbul ve İzmir'in yanı sıra İyi Parti Diyarbakır teşkilatından da 12 bin 750 üye ayrılık kararı aldığını açıkladı.

Daha önce de CHP ile ittifakı savunan isimler art arda istifa etmişti.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ece Güner istifalarını vermişlerdi.

karar sonrası İYİ Parti eski Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın partisinden istifa ettiğini açıkladı.

İyi Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cem Koçtürk "İhtiraslar, ayak oyunları basiretsizlikler bıktırdı" diyerek partiye veda etmişti.

İYİ Parti İzmir Belediye Meclis Üyesi Kemal Sevinç de istifasını açıklayarak "İYİ Parti topluma güven vermiyor" ifadelerini kullandı.

Bir iş birliği gerilimi de Trabzon’da yaşanmıştı İYİ Parti’de. Ortahisar Belediye Başkan adayı olarak açıklanan İbrahim Pala’nın iş birliği şart paylaşımı nedeni ile adaylığı iptal edildi.

Takip eden süreçte CHP ile ittifakı açık bir şekilde savunan İYİ Parti Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Ahmet Zeki Üçüok görevden alındı.

disipline sevk edilen Salim Ensarioğlu partiden istifa eden isimlerden oldu...