SPOR

VakıfBank, Fenerbahçe Opet'i 3-2 Yenerek Şampiyonlar Kupası'nın Sahibi Oldu

Voleybolda Kadınlar AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası maçında VakıfBank, Fenerbahçe Opet'i 3-2 yenerek şampiyon oldu.

Karşılaşmaya iyi başlayan Fenerbahçe Opet oldu. Gabi'nin sayılarıyla toparlanan VakıfBank, skorda dengeyi bulsa da son bölümde Fedorovtseva ile etkili olan sarı-lacivertliler, ilk seti 25-23 önde tamamladı ve 1-0 öne geçti.

VakıfBank, ikinci sete 5-1'lik seriyle başladı. Eda Erdem'in oyuna dahil olmasıyla toparlanan sarı-lacivertliler, farkı 2 sayıya (13-11) indirince konuk ekip molaya gitti. Mola dönüşü Aslı Kalaç ile üst üste 2 tane blok sayısı kazanan Fenerbahçe Opet, Eda Erdem'in ACE sayılarıyla öne geçti: 14-13. 3-0'lık seriyle yeniden öne geçen (15-16) VakıfBank, üstünlüğü bırakmadı ve seti 25-22 kazanarak 1-1 beraberliği sağladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette Fedorovtseva ile üstünlüğü ele geçiren Fenerbahçe Opet, skoru 15-11'e getirdi. VakıfBank, Stysiak'ın hem savunmada hem de hücumda etkili oyununa Gabi ile cevap verse de son bölümde servislerde başarılı olan sarı-lacivertliler, seti 25-22 üstün tamamladı ve tekrar öne geçti: 2-1

Dördüncü sete iyi başlayan Fenerbahçe Opet, ilk molaya 7-4 üstün girdi. Sarı-lacivertliler, mola dönüşü farkı 5 sayıya (9-4) taşısa da VakıfBank, 16-16'da skoru eşitledi ve ardından öne geçti: 16-17. Kalan bölümde rakibinin skoru dengelemesine izin vermeyen sarı-siyahlılar, seti 25-23 kazanarak tekrar dengeyi sağladı: 2-2.

Final setine Stysiak'ın sayısıyla başlayan Fenerbahçe Opet, karşısında hücumda üstünlüğü ele alan VakıfBank 9-5 öne geçti. Son bölümde 3 maç sayısı hakkı kazanan VakıfBank, seti 15-12 ve maçı da 3-2 kazanarak kupayı müzesine götürdü.

VakıfBank oyuncusu Cansu Özbay: "Kazandığımız için çok mutluyum"

VakıfBank'ın tecrübeli oyuncusu Cansu Özbay, kupaya uzandıkları için çok mutlu olduğunu söyledi. Cansu, şunları kaydetti:

"Bence bugün her 2 takımın da çok güzel savaştığı bir maç oldu ama sonunda vazgeçmeyen taraf biz olduk. Kazanmayı bildik. Fenerbahçe'yi de tebrik etmek istiyorum. İnanılmaz oynuyorlar, gerçekten onları durdurmak çok zor ama sezonu kupayla açmak çok anlamlı ve çok özel. O yüzden kazandığımız için çok mutluyum. Çalışıp diğer kupaları da kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Türk voleybolu olarak zirvedeyiz. Zirvede olduğun zaman herkes sizi yenmek için uğraşıyor. Türk voleybolu zirvede ve bunu koruyacağımızı düşünüyorum. Taraftarlara çok teşekkür ediyorum, onların desteğini hissetmek çok güzel."

VakıfBank Asbaşkanı Ferkan Merdan da kupa kazanarak sezona güzel bir başlangıç yaptıklarını belirterek, "Bu sezon ilk kupamızı aldık. Hedefimiz yine belliydi, 5'te 5 yapacağız demiştik. İlkini gerçekleştirdik, inşallah diğer kupaları da müzemize götüreceğiz. Bugün Dünya Kız Çocukları Günü. Böyle anlamlı bir günde 37 yıldır kız çocuklarının hayallerini gerçekleştiren, onlara ortak olan, kadın voleybolunu destekleyen VakıfBank bu anlamlı kupayı aldı. Rakip güzel oynadı, seyirci harikaydı. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu sene umutluyuz, takım kalitesi çok iyi. İyi performans yakaladılar, bundan sonra artırarak devam edeceklerini düşünüyorum. Taraftar bizi hiçbir yerde yalnız bırakmıyor, tüm voleybol taraftarına teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.