Başkent Üniversitesi Adana Hastanesinde Omuz Çevresi Kas Yırtıkları Tedavileri Konuşuldu

Tüm yönleri ile Rotator  Manşet Yırtıklarının tartışıldığı 2.Çukurova  Bölgesel Toplantısı da, Başkent Üniversitesi Adana Kışla Sağlık Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Toplantıda deneyimli ortopedistler, genç meslektaşlarına deneyimlerini aktardı.

Başkent Üniversitesi  Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlen 2. Çukurova Bölgesel Toplantısı, Kışla Sağlık Yerleşkesi'nde yapıldı. Bölgesel düzenlenen toplantıya Adana ve çevre illerden genç ortopedistler de büyük ilgi gösterdi.Konu başlığı olan omuz rahatsızlıkları, toplumda sık görülen bir rahatsızlık. Başkent Üniversitesi tarafından düzenlenen toplantıya; hem deneyimlerini anlatmak, hem de genç ortopedistlere eğitim vermek üzere konuyla ilgili uzmanlar davet edildi. Koronavirüs salgını ve deprem nedeniyle ara verilen toplantıların yeniden başlaması hekimler  açısından sevindiriciydi.

Her oturum sonrası tartışmaların da yer aldığı toplantıda  rahatsızlığa ilişkin güncel yaklaşımlar da ele alındı. Omuz problemi yaşayanlar için uzmanların  bir de önerisi var. Omuz Şikayetlerini ertelememek gerekiyor. Ertelendiği takdirde daha komplike hale gelen şikayetin tedavisi de zorlaşıyor.