ÖZEL KÖŞE

Başkent Üniversitesi 9. Güncel Muhasebe Çalıştayı'na Ev Sahipliği Yapıyor

Başkent Üniversitesi sağlıktan bilime, eğitimden ekonomiye birçok alanda öncü olmaya devam ediyor.  Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi, Güncel Muhasebe Konuları Çalıştayı'nın dokuzuncusu, Kızılcahamam Patalya Termal Otelde düzenledi. 

Etkinlikte, uluslararası kuruluşların da yer aldığı 66 üniversiteden 200'ü aşkın akademisyen biraraya geldi.
Başkent Üniversitesi Ticari bilimler Fakültesi, Muhasebe ve finans yönetimi Bölümü Kızılcahamam Patalya Termal Otel'de önemli bir çalıştaya ev sahipliği yapıyor. Yurt içi ve dışından 66 üniversitenin katkı sağladığı dokuzuncu güncel muhasebe konuları çalıştayı'na akademisyen, meslek odaları ve meslek mensupları katılıyor.

Kızılcahamam Patalya Otel'de gerçekleştirilen Çalıştay, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Açılışta ilk söz, Başkent Üniversitesi Muhasebe ve Finansal Yönetim Programı bölümünden Çalıştay Başkanı Prof. Dr. Nalan Akdoğan'a aitti. Ardından Çalıştay'ın ortak bileşenlerinden, Marmara Üniversitesi Muhasebe öğretim üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nuran Cömert çıktı, kürsüye. Ticari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İpek Kalemci Tüzün de, fakülte hakkında bilgi verdi. 

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Turgut Bahadır da doğal kaynakların sınırlı olduğuna dikkati çekti. TÜRMOB adına ise Birlik saymanı Prof. Dr. Cemal İbiş konuşma yaptı.  Çalıştay, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının  ele alındığı panelle devam etti.. Katılımcıların önemli görüş alışverişlerinde bulunduğu çalıştay, 14 Ocak'ta sona erecek.