BÜ Özel Ayşeabla Okulları'nda Coşkulu 19 Mayıs Kutlamasına Prof. Dr. Haberal da Katıldı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkuyla kutlandığı adreslerden biri de Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları'ydı. Törene, Prof. Dr. Mehmet Haberal ile akademisyenler de katıldı. 

Prof. Dr. Haberal, "Tarihimizi bilmezsek, geleceğimize katkı sağlayamayız" diyerek seslendi gençlere. Büyük Önderin, Türkiye Cumhuriyeti'ni emanet ettiği gençlerin hazırladığı gösteriler de, izleyenleri hayran bıraktı.

"Dinlenmemek üzere yola çıkanlar, asla yorulmazlar" diyerek, 105 yıl önce cumhuriyet meşalesinin ateşini yakmak üzere Samsun'a çıktı Mustafa Kemal Atatürk. O gün başlayan ve zafer ile taçlanan kutsal isyan sonucu kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni de Türk gençliğine emanet etti. 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün başlattığı "kurtuluş" yolculuğu, Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları'nda gururla, coşkuyla kutlandı.

Törene, Prof. Dr. Mehmet Haberal, akademisyenler ve veliler katıldı. Açış konuşmasını Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Mehmet Sağlam yaptı. Okulun genel müdürü Hilal Erdinç de 19 Mayıs'ı kutladı. Ve söz Prof. Dr. Mehmet Haberal'a aitti. "Tarihimizi bilmezsek, geleceğimize katkı sağlayamayız" mesajıyla seslendi gençlere. 

Konuşmaların ardından sahne öğrencilerindi. Yaptıkları konuşmalar ve gösterilerle o kutlu ateşin yüreklerde nasıl yandığını bir kez daha gösterdi. Okul korosu marşlarla coşturdu salonu. Halk oyunları. modern dans gösterisi. Vals ve müzik dinletileriyle devam etti gösteriler. 

Cumhuriyetin bekçisi gençler, açtıkları Türk Bayrağını Prof. Dr. Mehmet Haberal'a verdi. Coşkulu tören, Büyük Önder Atatürk'ün gençliğe hitabesinin okunması, gençlerin Ata'ya cevabı ile sona erdi. Prof. Haberal gösteriyi hazırlayan eğitmen ve öğrencilere teşekkür etti. Haberal, Öğrencilerin resim sergisinin açılışını da gerçekleştirdi.