Karadeniz'den yağışlı ve serin hava geliyor

Karadeniz'den yağışlı ve serin hava geliyor

Meteoroloji, uyardı... Türkiye, YARIN Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı hava sisteminin etkisine girecek. Hava sıcaklığı ise 2 ila 5 derece düşerek, mevsim normallerinin altına inecek.

Türkiye, hafta sonunu yağış altında geçirecek.

Son değerlendirmelere göre, yurdumuzun kuzey kesimleri, YARIN Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Yağış; Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Kuzey Ege’nin iç kesimlerinde yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Diğer bölgelerimiz, parçalı ve az bulutlu geçecek.

Pazar günü, Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Ardahan, Sinop, Bartın ve Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yağışlı, diğer yerlerde parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacak. Yağış, Rize ile Artvin’in kuzey ilçelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in yüksek ve dağlık kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Pazartesi günü Karadeniz üzerinden gelecek yeni bir sistem ile Karadeniz bölgesi, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi yağışlı geçecek. Yağışlar, Doğu Karadeniz’de Giresun ve Trabzon’da kuvvetli; Rize ve Artvin’in kuzeyinde şiddetli ve aşırı olmak üzere yağmur ve sağanak; Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Yağışlı sistem, Salı günü Doğu Karadeniz kıyılarında etkili olduktan sonra yurdu terk edecek.

Hava sıcaklığı YARIN yağışlı sistemle birlikte kuzeybatı kesimlerde; Pazar günü kuzeydoğu ve iç kesimlerde 2 ile 5 derece azalarak, mevsim normalleri altında seyir sürdürecek. Ancak hafta başında, batı bölgelerde; hafta ortasında da iç bölgelerde yeniden artarak mevsim normalleri seviyesine yükselecek.

3 büyük kentte durum ise şöyle olacak;
Ankara'da, önümüzdeki 3 gün boyunca yağış görülmeyecek; sıcaklık 16-18 derece aralığında seyredecek.

İstanbul'da YARIN sağanak yağış etkili olacak. 18 derece ölçülecek sıcaklık pazar günü etkisini kaybedecek yağışla birlikte 19 dereceye, pazartesi günü de 21 dereceye çıkacak.

İzmir'de ise 3 gün boyunca hava parçalı bulutlu olacak; sıcaklık 24-26 derece aralığında ölçülecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz