TSK'nın keşif çalışmaları sürüyor

TSK'nın keşif çalışmaları sürüyor

İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine intikal eden Türk Silahlı Kuvvetleri, keşif çalışmalarına devam ediyor... Irak'ta, referandum krizi gündemdeki yerini korurken, bölgesel yönetimin başkanı Mesut Barzani, Bağdat'a, "Sınırların belirlenmesi" çağrısı yaptı... Irak ordusu ise 50 bin kişilik bir güçle operasyona hazırlanıyor..

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye'nin İdlib kentinde, çatışmasızlık bölgesindeki ateşkesin takibi için kurulacak gözlem noktalarını oluşturmak amacıyla keşif faaliyetlerine devam ediyor.

Batı kentlerindeki birliklerden Hatay'a askeri araç ve gereç sevkiyatı da sürüyor...

Askeri hareketliliği görüntüleyen gazeteciler de Hatay Valiliği kararı ile bölgeden çıkartıldı...

Garantör ülkelerin silahlı kuvvetlerine mensup birliklerden oluşan Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü'nde yer alan Türk askerinin, Kazakistan'ın başkenti Astana'da varılan anlaşma çerçevesinde konuşlanmasını bekleniyor.

Halep'in kuzeyinde bulunan muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesine bağlı Maarin köyüne terör örgütü PKK/PYD tarafından saldırı düzenlendi. Örgüt, muhaliflerin kontrolündeki bölgelerde ilerleyerek Afrin ile Münbiç'i birleştirmeyi hedefliyor.

Irak'taki referandum tartışmaları da sürüyor...

Bölgesel Yönetim, gayrimeşru referandumdan çıkan sonuçların uygulanmasının "yapıcı diyalog ve sorumlu davranışlara" bağlı olduğunu bildirdi.

Bölgesel Yönetimin Başkanı Mesut Barzani de, Bağdat'a, sınırlarımızı belirlemek için en kısa zamanda bir araya gelelim çağrısı yaptı..

Irak ordusu ise harekete geçti...

50 bin kişilik bir güç, Ovaköy’ün karşısındaki Dayrabun ve Bacid’de operasyona hazırlanıyor.

Peşmerge, “Burası bizim ve bölgeye yaklaşanı vururuz” tehdidinde bulunurken, Bağdat, “Tehditlere boyun eğmeyeceğiz, tartışmalı bölgelerden çekilin!” uyarısı yaptı...

Bölgedeki kaynaklar çatışmanın kaçınılmaz olduğunu belirtiyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz