Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan'da

Sırbistan'da resmi temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir sürpriz ile karşılaştı. Sırbistan Dışişleri Bakanı, “Osman Aga” şarkısını Türkçe seslendirdi... Temaslarının ikinci gününde Sırp mevkidaşı ile imza törenine eşlik eden Erdoğan, Novi Pazar kentinde ise halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun geçen resmi Sırbistan ziyareti renkli anlara da sahne oldu.

İlk günün akşamında Erdoğan ve beraberindeki heyet için müzikli bir yemek düzenlendi. Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, mikrofonu eline aldı ve Balkanların yöresel şarkısı “Osman Aga” şarkısını Türkçe seslendirdi.

Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan olmak üzere heyetteki bakanlar Sırp bakanın şarkısına alkışlayarak tempo tuttu.

İkinci güne de yoğun bir tempo ile başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırp mevkidaşı Aleksandr Vucic'in katılımıyla Sancak bölgesi belediye başkanlarıyla görüştü. İkili burada anlaşmaların imza törenine iştirak etti.

Erdoğan'ın ikinci durağı ise Boşnak ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesinin en büyük kenti Novi Pazar oldu. Erdoğan'ı, Novi Pazarlılar çoşku ile karşıladı.

Belediye binası önünde halka hitap eden Cumhurbaşkanı, FETÖ ile mücadele ve birlik mesajı verdi.

ERDOĞAN:
"DEĞERLİ DOSTUM VUCİC'İN FETÖ'YE KARŞI NASIL BİR MÜCADELE VERDİĞİNİ BİLİYORUM. FETÖ DENİLEN İHANET ÇETESİNİ ÜLKEMİZDEN OLDUĞU GİBİ BALKANLAR'DAN DA SÖKÜP ATACAĞIZ. BALKANLARDA, DIŞARIDAKİ GÜÇLERİN KIŞKIRTMASIYLA ORTAYA ÇIKAN HER KAOSUN, HER ÇATIŞMANIN BEDELİNİ SADECE VE SADECE BURADAKİ İNSANLAR ÖDÜYOR. GÜN GELİYOR HERKES ÇEKİP GİDİYOR AMA YÜREKLERİ YANGIN YERİNE DÖNMÜŞ İNSANLAR BURADA YİNE YAN YANA YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR. ONUN İÇİN DİYORUZ Kİ BALKAN HALKLARI OLARAK KENDİ ARANIZDA BİR OLURSANIZ, BERABER OLURSANIZ, KARDEŞ OLURSANIZ O KADAR GÜÇLÜ OLURSUNUZ, O KADAR GÜVENDE OLURSUNUZ, O KADAR MÜREFFEH OLURSUNUZ."

Erdoğan, Novi Pazar türküsünün sözlerini söyleyince de büyük alkış aldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz