"Yaz saati uygulamasının değişimi için hazırlık yok"

"Yaz saati uygulamasının değişimi için hazırlık yok"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaz saati uygulamasının yeniden değiştirilmesine yönelik herhangi bir karar ya da hazırlık bulunmadığını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, yaz saati uygulamasına ilişkin yazılı soru önergesini yanıtladı.

Açıklamasında, yaz saatinin tüm yıl boyunca uygulanmasıyla akşam mesai ve okul çıkışlarına denk gelen karanlık zaman diliminin azaltıldığını ifade eden Albayrak, oluşan karanlığın, batı illerinde sabah saatlerini kısmen etkilediğini belirtti.

Enerji bakanı yazılı yanıtını "Kış saati uygulamasının yapıldığı geçtiğimiz yıllarda yine 7.30 ve öncesi evden ayrılmak durumunda kalan öğrenciler karanlıkta yola çıkmakta, ayrıca 16.00 ve sonrasında karanlıkta dönmekteydi. Yaz saati uygulaması ile çocukların karanlıkta yolculuk etmesi en azından akşam saatlerinde engellenmiş oldu" diye sürdürdü.

Bakan açıklamasının son bölümünde "saat uygulamasının yeniden değiştirilmesine yönelik herhangi bir hazırlık bulunmamaktadır" ifadesine yer verdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz