Bozdağ: "bu, siyasal hedefleri olan bir davadır"

Bozdağ: "bu, siyasal hedefleri olan bir davadır"

ABD'de eski bakan Zafer Çağlayan hakkında tutuklama kararı çıkarılması kararına, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan da tepki geldi. Davanın siyasi hedefleri olduğunu söyleyen Bozdağ, ABD'deki başsavcıya fetö üyelerinin istihbarat verdiğini savundu; "FETÖ'nün, Türkiye'de görmeyi başaramadığı hesabı, ABD yargısı üzerinden görme çabası var" dedi. Gündemde, SİHA'ların sivilleri vurduğu iddiası da vardı.

"BU, SİYASİ BİR DAVADIR. SİYASAL HEDEFLERİ DE OLAN BİR DAVADIR. "

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında ABD'de tutuklama kararı çıkarılmasına işte bu sözlerle tepki gösterdi. Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bozdağ, bunun siyasi bir dava olduğunu savundu.

"ÇOK NET BİR ŞEKİLDE GÖZÜKÜYOR Kİ BU BİLGİLERİN BAŞSAVCIYA FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİNİN AMERİKA'DAKİ TEMSİLCİLERİ TARAFINDAN VERİLDİĞİ ANLAŞILIYOR. ÇÜNKÜ ORADA ANLATILAN KONULARA BAKTIĞIMIZDA AMERİKA'NIN İSTİHBARATI DAHİ BU KADAR DETAYDA OLAN BİR ŞEYİ TAKİP ETMESİ BİRAZ ZOR GÖZÜKÜYOR. FETÖ'NÜN ARGÜMANLARINI KULLANMIŞ BİR HAKİM, RIZA SARRAF DOSYASI ÜZERİNDEN BAZI TÜRK VATANDAŞLARINI YARGILAYACAK VE KARAR VERECEK. BURADAN NE KARAR ÇIKACAĞINI ÜÇ AŞAĞI BEŞ YUKARI HERKES TAHMİN EDİYORDUR. FETÖ'NÜN, TÜRKİYE'DE GÖRMEYİ BAŞARAMADIĞI HESABI ABD YARGISI ÜZERİNDEN GÖRDÜRME ÇABASIDIR. "

Bozdağ, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun açıklamasıyla başlayan SİHA tartışmasına da değindi; "Teröriste kimlik sorulur mu?" dedi.

" BİLGİ ÇOK NET. SİHA'LARIN GÖRÜNTÜSÜ ÇOK NET. UZUN ZAMANDIR GÜVENLİK GÜÇLERİ TARAFINDAN TAKİP EDİLİYORLAR. OLAYIN OLDUĞU GÜN DE AYNI KİŞİLER, 4 KİŞİ TAKİP EDİLİYOR. SİHA'LAR BUNLARI VURUYOR. BUNLAR SİLAHLI, ÜZERLERİNDE SİLAH DA VAR. DİĞER KİŞİLER İSE BUNLARLA İRTİBAT İÇİNDE OLAN TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİ, İŞBİRLİKÇİLER, ONLARA DESTEK SAĞLAYANLAR. TERÖRİSTİN KİMLİĞİ Mİ OLUR, DÜNYANIN NERESİNDE GÖRÜLMÜŞ TERÖRİSTE KİMLİK SORULDUĞU? BU CHP SİHALARDAN NEDEN RAHATSIZ OLUYOR? SENİN GİBİ KOLKOLA GİRİP Mİ MÜCADELE EDECEĞİZ. "

CHP'nin Danıştay Başkanı Zerrin Güngör hakkında disiplin soruşturması açılması için yaptığı başvuruyu da hatırlatan Bozdağ, "Bu dilekçeden sonuç çıkacağını sanmıyorum" diye konuştu.

" DANIŞTAY BAŞKANI SAYIN ZERRİN GÜNGÖR, YARGI GÖREVİ YAPANLARIN, CHP'NİN BU SAYGISIZ DİLİNDEN RAHATSIZLIĞINA TERCÜMAN OLMUŞTUR, ONLARIN HİSSİYATINI DİLE GETİRMİŞTİR. YARGININ TARAFSIZLIĞI VE BAĞIMSIZLIĞINI BİR KEZ DE YÜKSEK YARGI BAŞKANI OLARAK İFADE ETMEK DURUMUNDA BIRAKILMIŞTIR. KILIÇDAROĞLUNUN DÜŞÜNCELERİNİ İFADE ETME HÜRRİYETİ OLUR DA ZERRİN GÜNGÖRÜN OLMAZ MI? BU DİLEKÇEDEN SONUÇ ÇIKACAĞINI SANMIYORUM."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz