Ankara'da uyuşturucu ile mücadele yeni proje

Ankara'da uyuşturucu ile mücadele yeni proje

Ankara Emniyeti, okul önlerinde ve çevrelerinde uyuşturucu ticaretini önlemek amacıyla motosikletli “NarkOkul” timi kurdu. Bu uygulama ile çocuklara yönelik olası uyuşturucu satışının önüne geçilecek.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi, uyuşturucu ile mücadele kapsamında kurduğu WhatsApp ihbar hattının ardından bir yeni projeye daha imza attı.

Şube Müdürlüğü bünyesinde, okul önleri ve çevrelerinde öğrencilere yönelik uyuşturucu ticaretini önlemek için “NarkOkul” timleri oluşturuldu.

İl genelindeki tüm okullarda görev alacak olan motosikletli ekipler, ikişer kişilik 10 timden oluşacak. Ankara Emniyeti, bu yeni proje ile öğrencilere yönelik uyuşturucu ticaretinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Uygulama, okul çevresindeki dükkanlara, mağazalara, lokantalara veya okulla ilgisi olmayan kişilere yönelik yürütülecek.

Ankara’da uyuşturucu ile mücadelede yakalama ve tutuklama oranlarının geçen yıla oranla iki kat arttığını belirten yetkililer, torbacı diye bilinen uyuşturucu satıcısı kalmayana kadar bu mücadelenin süreceğini vurguladı.

Öte yandan, aylık 100’e yakın uyuşturucu satıcısının, sevkedildikleri adli merciler tarafından tutuklandığı da ifade edildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz