Servis skandalları sürüyor

Servis skandalları sürüyor

Öğrenci servisleriyle ilgili skandallara bir yenisi daha eklendi...İstanbul'da, 6 yaşındaki bir çocuk, uyuyakaldığı için servis minibüsünde unutuldu...Uyandığında korkarak camları yumruklayan küçük çocuğu, oradan geçen bir vatandaş kurtardı...Yetkililerden kalıcı bir çözüm bekleyen veliler, endişeli...

3 yaşındaki Alperen'in, bindiği kreş servisinde unutulduğu için hayatını kaybetmesi, henüz gündemdeki yerini korurken, benzer bir olay İstanbul'da meydana geldi..

6 yaşındaki Ecrin Şen, Beyoğlunda bir ilköğretim Okuluna bağlı çalışan serviste uyuyakaldı..Uyandığında korkarak camları yumruklayan küçük çocuğu, oradan geçen bir vatandaş kurtardı..

Yetkililerden kalıcı bir çözüm bekleyen veliler endişeli...

İstanbul servis araçları odası yetkilileri çözüm için, geçen hafta servisçiler arasında çıkan silahlı çatışmanın ardından, büyükşehir belediyesinin aldığı karara işaret ediyor.

"İBB KARAR ALDI. ÜCRETSİZ OLARAK KAMERALAR SERVİSLERE TAKILACAK VE BU SENE GEÇİŞ OLACAK. VELİ DE OKUL DA İZLEYEBİLECEK. ŞİFRELER VERİLECEK HEP OKULA HEM VELİYE ONLAR DA İSTEDİKLERİ GİBİ İZLEYEBİLECEK. EVDEN ÇOCUĞU BİNERKEN İNERKEN TAKİP EDEBİLECEK."

Yetkililer plaka sınırlaması uygulamasının da biran önce devreye girmesini istiyor

"İSTANBUL'DA ARAÇ SAYISI ÇOK FAZLA. BİR ARAÇ ALAN HERKES TAŞIMACILIK YAPABİLİYOR. BİZ BUNUN ÖNÜNE GEÇİLMESİNİ İSTİYORUZ. UYUŞTURUCU SATTIYSA TACİZCİYSE DE PARASI VARSA BU İŞİ YAPIYOR. KAYITLI MI DEĞİL Mİ BİLEMİYORUZ.PLAKA SINIRLAMASI YAPILDIĞINDA ÇOCUK UNUTMADA BİTECEK SORUNLAR ÇÖZÜLECEK. "

İçişleri ve Ulaştırma Bakanlığıyla ortak çalışma yürüttüklerini anlatan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ise okul servislerindeki aksayan yönlerin, bu hafta içinde düzeltileceğini söylüyor

"BUGÜN İTİBARIYLA ÜÇ BAKANLIK ORTAK OLARAK AKSAYAN HUSUSLARI DÜZELTECEK BİR ÇALIŞMAYI YÜRÜTECEĞİZ. PROBLEMİN GİDERİLMESİ İÇİN FORMÜL OLUŞTURUP SAYIN BAKANLARIMIZA ARZ ETMİŞ OLACAĞIZ. ZANNEDİYORUM HAFTA İÇİNDE ÇÖZÜLMÜŞ OLACAK."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz