Sakarya zaferi'nin 96. yıl dönümü

Sakarya zaferi'nin 96. yıl dönümü

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara'nın Polatlı İlçesi'nde Sakarya Zaferi'nin 96'ncı yıl dönümü kutlamalarına katıldı. Bakan Eroğlu, program çerçevesinde, Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı'nda yer alan şehitlik ve eserlerin açılışını da yaptı.

Sakarya Zaferi'nin 96'ncı yıl dönümü dolayısıyla Polatlı'daki Duatepe Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı'nda tören düzenlendi.

Törene Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, askeri yetkililer, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra Bakan Eroğlu, İstiklal Harbi Sakarya Meydan Muharebesi Duatepe Şehitleri Anıtı'na çelenk sundu.

Eroğlu, törende yaptığı konuşmada, Sakarya Zaferi'nin İstiklal Harbi için bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

"MUHAREBELERDE ŞEHİT DÜŞEN 5 BİN 713 KAHRAMANI VE GAZİLERİMİZİ HAYIRLA YAD EDİYORUM. RUHLARI ŞAD OLSUN, ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN ÇÜNKÜ BU ŞEHİTLER BU VATAN İÇİN, BU BAYRAK İÇİN CANLARINI SEVE SEVE FEDA ETTİLER. ONLARA KARŞI MİNNET BORCUMUZ VAR, ONLARA SAHİP ÇIKIYORUZ."

Şuanda hala düşmanların oyunlarının devam ettiğini belirten Bakan Eroğlu, birlik beraberlik mesajları verdi.

"BUGÜN ALÇAK FETÖ DIŞINDA PKK, DEAŞ, PYD BÜTÜN TERÖR ÖRGÜTLERİNİ BESLEYEN BAZI ÜLKELER VAR. MAKSATLARI ÜLKEMİZİN ÖNÜNÜ KESMEK, YÜKSELİŞİNİ ÖNLEMEK. BU KONUDA BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİĞİMİZİ DAHA DA PEKİŞTİRMEMİZ VE GELECEK NESİLLERE MUTLAKA BÜYÜK HEDEFLER GÖSTERMEMİZ GEREKİR."

Konuşmaların ardından Eroğlu, törene katılan protokol üyeleriyle 49 milyon liralık 17 eserin açılışını ve temel atma törenini gerçekleştirdi.

Sakarya Zaferi'nin canlandırılmasını ve Muharip Hava Unsurlarının uçuş gösterisi izleyen Eroğlu, vatandaşlara da çadırda çorba ikram etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz