Suriyeli çocukları dilendiren çeteye operasyon

Suriyeli çocukları dilendiren çeteye operasyon

Suriyeli ailelerden bin Liraya kiraladıkları çocukları, İstanbul'da dilendiren çeteye operasyon düzenlendi; 12 kişi gözaltına alındı...Çocuklar polise verdikleri ifadede, günlük 100 lira toplayamadıklarında, çete üyeleri tarafından bayılana kadar hortumla dövüldüklerini ve aç bırakıldıklarını anlattı.

Trafikte dilendirilen çocukların para karşılığında kiralanarak İstanbul'a getirildiği yönünde ihbar alan polis harekete geçti.

İddiaya göre;çete üyeleri Suriyeli ailelerden bin Liraya kiraladıkları çocukları İstanbul'da dilendiriyordu.

Ekipler, Suriye uyruklulardan oluşan dilenci çetesine operasyon düzenledi.12 çete üyesinin gözaltına alındığı operasyonda fotoğraflar da ele geçirildi.Fotoğraflarda zanlıların dilendirdikleri çocukların getirdiği paralarla poz verdikleri görülüyor.

Ayrıca çocukların zabıta ekipleri tarafından metrobüs duraklarından toplanma anları kameralara yansıdı.

Poliste ifadesi alınan çocuklar, zanlıların kendilerine işkence yaptıklarını,günlük 100 lira toplayamadıklarında çete üyeleri tarafından bayılana kadar hortumla dövüldüklerini ve aç bırakıldıklarını anlattı

12 yaşındaki A.Z. ifadesinde "Dayak yememek için ışıklarda otomobillerin arasına girmeye başladım. Yağmurlu bir gün bana araç çarptı, hastaneye götürdüler. Ali C., ayağıma alçı yapılır yapılmaz hastaneden kaçırdı. 2 gün sonra alçılı ayağımda dilendirmeye devam ettiler." dedi.

Operasyon sonucunda çetenin, milyonlarca lirayı aşiret üyesi olan “Amca” dedikleri Beyoğlu’nda tekstilcilik yapan Abdüssamed C. aracılığıyla Suriye’ye gönderdiği tespit edildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz