Orman yangınlarının önüne geçilemiyor

Orman yangınlarının önüne geçilemiyor

Yurdun bir çok yerinde meydana gelen orman yangınları, ekiplerin yoğun çalışmaları ile söndürülmeye çalışılıyor.

Emet İlçesi'ne bağlı Kabaklar köyünde henüz belirlenemeyen bir nedenden orman yangını çıktı.

Köyün doğu tarafında yangın kontrol altına alınırken, güney tarafında alevler giderek büyüdü.

Köyde yaşayan köy halkının bölgeden uzaklaştırılmasından sonra hayvanlar da tahliye edildi. Köyde bulunan mezarlık ise yandı.

Havanın kararmasının ardından yangın söndürme helikopterleri ve uçaklar kalkış yapamayınca, müdahaleye iş makineleri ve arazözler ile devam edildi.

Civar köylerdeki vatandaşlara da yardım etmeleri yönünde çağrı yapıldı. Kütahya Vali Vekili ile İl Emniyet Müdürü olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Pazar günü öğle saatlerinde Domaniç’in Çukurca Beldesi yakınlarında başlayan ve ÖNCEKİ GÜN kısmen kontrol altına alınan orman yangını da, rüzgarın etkisiyle Bilecik’in Bozüyük ilçesi orman sınırına ulaştı. Bölgede, yangın söndürme çalışmaları devam ediyor.

Bu görüntüler de Sakarya'dan... Geyve İlçesi'ndeki ormanlık alanda DÜN öğle saatlerinde çıkan yangın, 100 hektarlık alanda etkili oldu.

Rüzgarın etkisiyle zaman zaman büyüyen alevler, ekiplere zor anlar yaşattı. Yangın, kısmen kontrol altına alındı.

Manisa'nın Selendi ilçesinde çıkan orman yangınında ise yaklaşık 80 dönümlük kızılçam ormanı kül oldu. Vatandaşların da yardım ettiği yangın, yaklaşık 2 saat sonra kontrol altına alındı.

Bir başka orman yangını da Tokat'ın Almus İlçesi'nde görüldü. Durudere köyünde iddiaya göre otluk alanda çıkan anız yangını, ormanlık alana sıçradı.

Ekipler, yoğun duman altında yangını söndürme çalışmalarına devam ediyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz