Eski MİT personellerine Fetö operasyonu

Eski MİT personellerine Fetö operasyonu

Fethullahçı Terör Örgütü'ne yönelik soruşturma ve operasyonlar devam ediyor... Kamu görevinden ihraç edilen MİT personeli ile bunlarla ilişkileri tespit edilen kişilere yönelik 21 ilde başlatılan operasyonlarda, 63 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi... Kocaeli merkezli 20 ilde düzenlenen operasyonda da 22 muvazzaf asker gözaltına alındı...

FETÖ'ye mensup oldukları tespit edilerek kamu görevinden ihraç edilen eski MİT personeli ile bunlarla ilişkileri tespit edilen kişilere yönelik 21 ilde başlatılan operasyonda, 45'i eski MİT personeli 63 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara'da 32 adreste yapılan aramalarda 9 şüpheli gözaltına alındı.

Kocaeli'de Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde hakkında yakalama emri verilen 31 şüpheli için, İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında olduğu 20 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. 22 muvazzaf asker gözaltına alındı. Firari 9 kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 kişi hakkında açılan davanın 24. celsesine başlandı.

Duruşmada, eski hava pilot kurmay yarbay Hasan Hüsnü Balıkçı savunma yaptı. Balıkçı: "Meclise bomba atmadım, kimin attığını da bilmiyorum" dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz