Kılıçdaroğlu: ''Almanya'nın silah ambargosu doğru değil''

Kılıçdaroğlu: ''Almanya'nın silah ambargosu doğru değil''

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu... Almanya'nın silah ambargosunu doğru bulmadığını belirten Kılıçdaroğlu, CHP'nin yapılacak bir baskın seçime hazır olduğunu söyledi; iktidara gelmeleri halinde terör sorununu 4 yılda çözeceğini savundu...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de katıldığı programda güneme ilişkin açıklamalarda bulundu...

CHP lideri Almanya'nın Türkiye'ye silah ambargosunu değerlendirdi..

"BİZİM İHTİYACIMIZ VAR DUYRLI BÖLGEDEYİZ BU TÜR BİR AMBARGOYU DOĞRU BULMUYORUZ. NATONUN TÜRKİYEYE KARŞI ÇİFTE STANDART İÇİNDE "

Kılıçdaroğlu'na baskın seçim iddaları soruldu...

"OLABİLİR. BİZ HAZIRLIKLIYIZ. BASKIN SEÇİM DE OLABİLİR, ZAMANINDA DA OLABİLİR. ŞU ANDA EMİN OLUN REFERANDUMDA 'EVET' OYU VERENLERİN BÜYÜK BİR KISMI PİŞMAN."

CHP lideri, ABD'de hakkında tutuklama kararı çıkarılan eski bakan Zafer Çağlayan'a ilişkin de konuştu...

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN BİR BAKANININ BAŞKA ÜLKEDE YARGILANMASINA ÜZÜLÜYORUZ. DOSYALAR GELDİ, BU DOSYALAR KAPATILDI. BU TÜRKİYE İLE ABD ARASINDAKİ İLİŞKİLERİN DAHA FARKLI BOYUTLARA TAŞINMASINA YOL AÇABİLİR. TÜRKİYE'DEN ÖDÜNLER İSTENEBİLİR. "

Kemal Kılıçdaroğlu, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'e yönelik eleştirilerini de sürdürdü...

" DANIŞTAY BAŞKANI tARAFSIZLIĞINI KAYABETMİŞ İKTİDAR PARTİSİNİN DANIŞTAY'DAKİ SÖZCÜSÜ KONUMUNDADIR. ARTIK O MAKAMDA OTURAMAZ, AYRILMASI LAZIM. BENİMLE İLGİLİ BİR DAVA DANIŞTAY'A GİTTİĞİNDE NE OLACAK? ÇÜNKÜ DANIŞTAY BAŞKANI BİZİ BEĞENMİYOR. "

CHP lideri terör sorununu 4 yılda çözeceğini söyledi, partisinin izleyeceği yolu anlattı...

"SORUNU ÇÖZMENİN TEMEL YERİ TBMM DİR... 15 YILDA ÇÖZEMEDİLER, HALA KOŞTURUYORLAR. BEN NET SÖYLÜYORUM. 4 YIL İÇİNDE ÇÖZEMEZSEM SİYASETİ BIRAKACAĞIM. TERÖR OLAYINI BİTİRECEĞİM.."

Kılıçdaroğlu, tutuklu gazeteciler ve Cumhuriyet Gazetesi davası ile ilgili soruya ''Bu insanların tamamı suçsuz. ahmet şık, ergenekon döneminde imamın ordusu diye bir kitap yazdı. fetullah gülen'i eleştirdi'' dedi... Kılıçdaroğlu, oğlunun askerlik hizmetini Sivas'ta yapacağını ve birliğine teslim olacağını da söyledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz