MHP lideri Bahçeli, yeni parti hazırlığını değerlendirdi

MHP lideri Bahçeli, yeni parti hazırlığını değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meral Akşener'in yeni parti hazırlığını değerlendirdi, ABD’nin, Rıza Sarraf davası kapsamında, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkındaki tutuklama kararına sert çıktı. Bahçeli; 18 Mart 2018'de yapılacak parti kongresinin erken bir tarihe çekilmesi için muhaliflerden gelen çağrılara da yanıt verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Isparta gezisi dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündemde, Meral Akşener ve beraberindeki muhalif isimlerin yeni parti kurma çalışmaları vardı..

"BİZDEN AYRILMIŞ OLANLARIN SİYASİ TERCİHLERİ İLE NASIL BİR YOL İZLEYECEKLERİ ONLARIN BİLECEĞİ BİR İŞTİR. SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ. ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE MİLLET OLARAK GÖRECEĞİZ. "

Bahçeli, "O oluşumu sağlamak isteyenlere karşı aşırı derecede bir anlam, destek yüklemeye çalışanlar var" dedi; ardından da "Bu, bayram balonu gibi patlarsa ne olur? Sadece birileri için gürültü yaratır. Siyasi partileri bölerek yeni bir siyaset üretme, Türkiye açısından belli isimleri parlatıp sonra çöplüğe atmak demektir" değerlendirmesini yaptı.

Yeni oluşumla ilgili gizli bir savcılık soruşturması olduğu iddiasına da, "Malumatım yok, savcının gizli bir dosya çalışması olur mu olmaz mı bilmiyorum" yanıtını verdi.

MHP lideri, Amerika Birleşik Devletleri'nde Eski Bakan Zafer Çağlayan hakkında açılan davaya da değindi. "ABD, dost ve müttefik ilişkisinin çok ötesinde, Türkiye aleyhine gelişebilecek olaylara sebebiyet veren bir tavır ve politika izliyor. Öyle bir politikanın içerisinde değişik unsurları uyandırma arzusu da taşıyabilir. Amaçlarının ne olduğu tahmin ediliyor ve Türkiye onlara müsaade etmeyecektir" yorumunu yaptı.

Ve 18 Mart 2018'de yapılacak parti kongresi... Bahçeli "Biz görevimizin başındayız ve yolumuza devam ediyoruz" dedi. Muhaliflerin parti kongresinin erken bir tarihe çekilmesi için çağrılarına da "Büyük kurultay sürecine girdiğimizde MHP’nin nasıl bir demokratik süreç içerisinde faaliyet göstereceğine herkes şahit olacak. Erken demokrasi çığırtkanlığı yapanlar da; “Keşke biraz sabretseymişiz, gayet de iyi olurdu” diyeceklerdir" yanıtını verdi..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz