İlk ders zili " uyum eğitimi" için çaldı

İlk ders zili " uyum eğitimi" için çaldı

1 hafta sürecek, Uyum eğitimi programının başarıya ulaşması için, öğretmenlerin çocuklara yaklaşımı çok önemli diyen uzmanların velilere de uyarıları var...

Çocuklar da veliler de heyecanlı.

Yeni eğitim öğretim yılının ilk ders zili uyum eğitimi kapsamında çaldı.

Amaç, öğrencilerin kaygılarını gidermek..Peki okul fobisi olan çocuklara nasıl yaklaşılmalı? Anne babalara ne gibi görevler düşüyor?

"ÖZELLİKLE ANE BABALAR DA SIRALARDA OTURABİLİRLER. BUGÜN BİR TANIŞMA ANNE BABALARININ YANINDA OLMALARINDA MAHSUR YOK.. SIRADA ÇOCUKLARINI GÖRÜNCE DUYGUSAL OLABİLİYORLAR. ORADAN DAHA NEŞELİ BİR RESİM VERİNLER. ÇÜNKÜ ANNE BABASININ GÖZÜNÜN İÇİNE BAKAN MİNİKLER ENDİŞEYİ GÖRDÜĞÜNDE ORADA KALMAK İSTEMEYEBİLİYOR, PANİĞE KAPILIP AĞLAYABİLİR. BEN AĞLARIM DİYORSA ANNE BABANIN GÖTÜRMESİ DAHA DOĞRU OLUR."

Uzmanlar, ailelerin okul ve öğretmenle ilgili konuşmalarında da olumlu cümleler kurulmasının çocukların yeni ortamlarına alışmasında etkili olacağı görüşünde.

"ANNE BABALARDAN ŞUNU RİCA EDİYORUM. OKULLLA VE ÖĞRETMENLE İLGİLİ OLUMLU KONUŞMALARI ÖĞRETMENLE İLGİLİ SINIF OKUL DEĞİŞTİRME İSTİYORLARSA ANNE BABA ÇOCUK OLMADAN DEĞERLENDİRMELİLER"

Okula uyum aşamasında öğretmenlerin çocuklara yaklaşımı da önemli.

"ÖĞRETMENLER DE BU DÖNEMİN ALIŞTIRMAK İÇİN OLDUĞU İÇİN DAHA YAKIN SICAK SAMİMİ DAVRANIYORLAR. ÖĞRETMENDEN KORKULUR DİYE BİR KALINTI VAR. O KALINTININ ORTADAN KALKMASI GEREKİYOR.ÇOCUKLARIN HERŞEYİ ÖĞRETMENİNE SORMASI LAZIM06.37 ÖĞRETMENLERİN YAKIN İLGİSİ ÖNEMLİ OLACAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz