Haluk Levent, Belediye Başkanı ile zeybek oynadı

Haluk Levent, Belediye Başkanı ile zeybek oynadı

AYDIN'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıldönümü kutlamaları kapsamında konser veren ünlü şarkıcı Haluk Levent, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte zeybek oynadı.

Aydın'ın kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Haluk Levent konseri için binlerce vatandaş Atatürk Kent Meydanı'nda buluştu. Sahneye çıkarak vatandaşları selamlayan CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kentin 95'nci kuruluş yıldönümünü kutladı. Çerçioğlu, "Selam olsun bu kurtuluş destanını yazanlara. Selam olsun efe torunlarına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına. Bu topraklar işgalcilere kanı ve canı ile hak ettikleri dersi veren efeler diyarıdır. Bu meydan özgürlük ve demokrasi meydanıdır. Bu meydan dostluk, kardeşlik hoşgörü meydanıdır. Bugüne verdiğiniz destekten dolayı tüm Aydınlılara teşekkür ediyorum" dedi. Çerçioğlu'nun konuşmasının ardından sahneye çıkan Haluk Levent, en sevilen şarkılarıyla Aydınlılara unutulmaz bir gece yaşattı. Haluk Levent, "Buraya gelirken Belediye Başkan Yardımcılarından Başkan Çerçioğlu'nun çok iyi zeybek oynadığı tüyosunu aldım. Ben de kendisini sahneye davet etsem çıkar mı, diye sordum. Elbette çıkar. Çünkü o halktan biri, halkın içinden biri" dedi. Başkan Çerçioğlu, alkışlar eşliğinde sahneye çıkarak Haluk Levent ile birlikte zeybek oynadı. Levent ve Çerçioğlu'na Yörek Cafer Efe Yörük ve Zeybek Derneği halk oyunları ekibi de eşlik etti.

GENÇ KIZIN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Konserin bir bölümünde sahneden inen Haluk Levent, hayranları arasından genç bir kızı sahneye çıkartıp dans etti. Haluk Levent, konser öncesi sosyal medyada bateri davul çalmak istediğini söyleyen takipçisini kırmayıp sahneye çıkardı. Genç hayranı bateri davul çalarken Levent şarkısını seslendirdi. Levent, şarkının sonunda genç hayranının iyi bir baterist olacağını söyledi. Daha sonra gitarı eline alan Levent, evinin balkonundan şarkılarına eşlik edip dans eden bir kadına şarkı besteledi. Levent'in şarkısında ayran istemesi üzerine kadın evinde yaptığı bir bardak ayranı Levent'e ikram etti. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Levent konserini İzmir Marşı eşliğinde Türk bayrağı sallayarak bitirdi. Konserin ardından Aydın Büyükşehir Belediye binası üzerinden atılan havai fişeklerle Aydın semaları aydınlandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz