MHP lideri'ne yönelik Cumhurbaşkanı yardımcılığı iddiası

MHP lideri'ne yönelik Cumhurbaşkanı yardımcılığı iddiası

Isparta gezisi sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2018 kongresinin partide demokrasinin işleyişini göstereceğini söyledi. Bahçeli, yeni parti kurma çalışmaları yürüten muhalifleri de eleştirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Isparta gezisi dönüşü bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı.

Bahçeli, 2019 seçimleri sonrası Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı yapacağı yönündeki iddialara cevap verdi.

MHP lideri, "Tansu Çiller ile bizim resmimizi koymak suretiyle Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması halinde bizlerin Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev üstlenebileceğimizi, böylelikle de Sayın Cumhurbaşkanı’nın 3 Kasım 2019 tarihinde seçilebileceğine dair bir konuyu gündeme getiriyorlar" diyerek bunun çok yanlış bir yol olduğunu kaydetti.

Bahçeli'nin gündeminde parti kurma çalışmalarında bulunan muhalifler de vardı.

MHP’den ayrılanların Erdoğan’ın seçilmesine engel olup olamayacağı sorusuna Bahçeli, "MHP’den ayrılmış veya ayrıltılmış unsurlar üzerinden kendilerine bir siyasi destek sağlayabilecek oluşumlarla, beklenmedik balon şişirmeleriyle meşgul oluyorlar. Bu bayram balonu gibi patlarsa ne olur? Sadece birileri için gürültü yaratır." yanıtını verdi.

Muhalifler için "Siyasette tükenmişler, siyasette bir tıkanıklıktan bahsederek kendilerine aşı yapmaya çalışıyor." diyen Bahçeli, şuanda 101 tane siyasi partinin bulunduğunu ve bu partileri bölerek yeni bir siyaset üretmenin Türkiye açısından belli isimleri parlatıp sonra çöplüğe atmak olduğunu da ifade etti.

18 Mart 2018'de yapılacak parti kongresinde adaylığı da soruldu MHP liderine. Görevinin başında olduğunu belirten Bahçeli, "Büyük kurultay sürecine girdiğimizde MHP’nin nasıl bir demokratik süreç içerisinde faaliyet göstereceğine herkes şahit olacak. Erken demokrasi çığırtkanlığı yapanlar da; “Keşke biraz sabretseymişiz, gayet de iyi olurdu” diyeceklerdir." dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz