Prof. Dr. Mehmet Haberal: Bu başarılar bize yetmez

Prof. Dr. Mehmet Haberal: Bu başarılar bize yetmez

Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi, Dünya Organ Nakli Derneği'nin seçilmiş başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal öncülüğünde bir büyük başarıya daha imza attı...Başkent Üniversitesi kurucusu ve yönetim üst kurulu başkanı Prof.Dr.Haberal ve ekibi, BUGÜN 201'inci böbrek naklini gerçekleştirdi...Transplantasyonda başarılı olmanın sırrının iyi bir ekipten geçtiğini vurgulayan Haberal, bir zincirin gücünün, en zayıf halkasının gücüne eşit olduğunu hatırlattı; "Bu başarılar bize yetmez, çünkü Başkent'in tek rakibi, yine Başkent Üniversitesidir" dedi.

Eğitim, sağlık ve iletişmde, Türkiye'ye ve dünyaya çok önemli katkılar sunan Başkent Üniversitesi, bir büyük başarıya daha imza attı...Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde, Dünya Organ Nakli Derneği'nin seçilmiş başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal ve ekibi BUGÜN 201'inci böbrek naklini gerçekleştirildi...

İkiyüzüncü böbrek naklini, ikiyüzbirinci ile kutlayan hastane ekibine seslenen Başkent Üniversitesi kurucusu ve yönetim üst kurulu başkanı Prof.Haberal "bu başarılar bize yetmez" dedi..

BUGÜN 201'İNCİ ORGAN TRANSPLANTASYONU YAPILDI. AMA YETER Mİ YETMEZ DEMİYORUM AMA O KADAR ÇOK KRONİK BÖBREK HASTASI VAR Kİ TABİİ ÇEKMEKÖY'E TAŞINDI DİYALİZ MERKEZİ DAHA İYİ ŞEYLER YAPACAĞIZ BERABER YAPACAĞIZ AMA BU KURUMDA 201 BÖBREK NAKLİ YAPILMIŞSA ÖNÜMÜZ AÇIK. ÖNEMLİ OLAN TEMELDİR. TEMEL SAĞLAM OLMAZSA BİNA ÇÖKER. AMA ÇOK ŞÜKÜR BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NİN TEMELİ ÇOK SAĞLAM... BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HİÇ DURMADAN İRTİFA KATETTİ. YAPTIK YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ.

Transplantasyonda başarılı olmanın sırrının iyi bir ekipten geçtiğini de vurgulayan Prof.Haberal, bir zincirin gücünün, en zayıf halkasının gücü kadar olduğunu hatırlattı...

TRANSPLANTASYONDA BAŞARILI OLMANIN SIRRI EKİP İŞİDİR. 05.19 ATASÖZLERİ ÇOK ÖNEMLİ BİR ZİNCİRİN UCU EN ZAYIF HALKANIN GÜCÜNE EŞİTTİR. 1993'TE ÜNİVERSİTEYİ KURDUM. VE O ZAMAN KALİTEYE ÖNEM VERİRDİM KALİTENİN RAKİBİ KALİTEDİR AMA BAŞKENTİN RAKİBİ BAŞKENTTİR.BU GRUR TABLOSU. 70'L YILLARA GİDERSENİZ DİYALİZ MAKİNASI YOK 6 AY SONRAYA RANDEVU VERİLİYOR ORALARDAN GELİYORUZ. İZMİR'İ ADANA'YI BOŞA KURMADIM ANKARA'DA İLK DİYALİZ MERKEZİNİ KURDUK 12 MART 1982 VE BAHÇELİEVLER MİSAFİRHANE GİBİYDİ. TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN HASTANEYE GELİYORDU. SONUNDA BANA DEDİLER Kİ NE OLUR BİZE DE BOSTANLI'DA İLK DİYALİZ ADANAİ İZMİR ARKASINDAN BURASI DİKENLİ FALANDI O DİKENLİ BAKIN ŞİMDİ BUGÜN. HEDEF NE HİZMET.

Başkent üniversitesinin temellerinin sağlam atıldığını anlatan Profesör Mehmet Haberal, "kurduğum tüm kurumlar bana değil bu millete aittir" dedi.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NİN TEMELİ O KADAR SAĞLAM KURULMUŞ Kİ AŞAĞIDA YER YUKARIDA GÖK GİT ALLAH GİT. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BU MİLLETİNDİR. MEHMET HABERAL'IN SAHİP OLDUĞU NİVERSİTELER HASTNELER TELEVİYON KANALLARI DEDİ AMA BEN BU KURUMLARI DEVLET İÇİN KURDUM. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ SİZİN KURUMUNUZ NE BENEİM NE DE YÖNETİCİ ARKADAŞLARIMIN ŞAHSİ BİRŞEYİ SÖZ KONUSU DEĞİL.İŞTE BAŞKENT ÜNİVERSİTESİNİ DİĞER KURUMLARDAN AYIRAN BUDUR SİZİN(2)00.09 BANKACILIK VE TAŞIMACILIK DIŞINDA HERŞEYİ BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ KENDİ YAPAR. BEŞİKTEN HAYAT SONUNA KADAR BEŞKENT ÜNİVERSİTESİ SİZLERİNDİR. VE DAHA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAĞINIZA İNANIYORUM SİZLERE GÜVENİYORUM

Bu arada bu özel günde Başkent Üniversitesi İstanbul hastanesinin yönetim kadrosunda devir teslim töreni de yapıldı.

Üniversitenin Genel Cerrahi Anabilim Dalından Prof.dr. Feza Yarbuğ Karakayalı Merkez Müdürlüğüne getirildi...Genel Cerrahi Anabilim dalından Doç. Dr. Ahmet Serdar Karaca ise başhekimliği, anestesiyoloji ve reanimasyon anabilimdalından Profesör Doktor Emine Zeynep Eti'den devraldı...Neonatoloji anabilim dalından Doç.Dr. Ali Haydar Turhan da başhekim yardımcısı olarak görevlendirildi.

ZAMAN ZAMAN GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ YAPARIZ BURADA DA ÖYLE BİR KARAR VERDİK... YALOVA VE ÇEKMEKÖY MERKEZ MÜDÜRÜ FEZA HANIM VE BAŞHEKİM SERDAR BEY BAŞHEKİM YARDIMCISI HAYDAR BEY HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ ZEYNEP HANIMA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Daha sonra kürsüye diyaliz bölümü idari müdürü Recep Haberal ve Merkez Müdürü Prof.dr. Feza Yarbuğ Karakayalı geldi.

RECEP HABERAL - BU DÜZEYE KOLAY GELİNMEMİŞTİR. SAYIN REKTÖRÜM AMERİKA'DAN GELDİĞİNDE ANKARA'DA ARABADA AĞABEYİNLE GİDERKEN BABA BANA TIPTAN ANLAYAN İYİ BİR HUKUKÇU LAZIM DİYOR. DİYOR Kİ ORGAN NAKLİ YAPACAĞIM YAHU OĞLUM DİYOR BUNLARI BAŞKA YERDE SÖYLEME GÜLERLER DİYOR AMA ASIL GÜLENLER ŞİMDİ ONLAR YENİDEN YAŞAMA YOLCULUK YAPANLAR.

FEZA KARAKAYALI - BİZLER DE SADECE BİR DÖNEM OLARAK YAPACAĞIZ SİZLER İÇİN VE KENDİMİZ İÇİN AMA NE YAPARSAK YAPALIM SİZLERİN DESTEĞİ OLMADAN BİRŞEYİ YAPMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL. YENİ DÖNEMDE BERABER İYİ BİR PERFORMANS GÖSTERECEĞİMİZE İNANIYORUM AMA DİĞER TARAFTAN DEKANIMIZDAN MEHMET HABERALDAN BİZE SONSUZ DERECE DESTEK VERECEKLERİNDEN KUŞKUM YOK.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Mehmet Haberal ve ekibi, pasta keserek İkiyüzüncü böbrek naklini, ikiyüzbirinci ile kutladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz