Adalet ve kalkınma partisi'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü

Adalet ve kalkınma partisi'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü, YARIN Ankara Sincan'daki Harikalar Diyarı'nda çeşitli etkinlikler ile kutlanacak. Yaklaşık 6 bin kişinin davet edildiği etkinlikte, partiyle ilgili yazılmış kitapların bulunacağı mini kütüphane kurulacak. Etkinlik sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım konuşma yapacak.

14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi, 16. kuruluş yıldönümü için Ankara Sincan’daki Harikalar Diyarı'nda kutlama programı düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla sade bir etkinlik olarak planlanan yıldönümü programına; eski bakan, milletvekili, parti yöneticisi ve kurucuların yanı sıra eski belediye başkanları ve örgüt yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 6 bin kişi davet edildi.

Etkinlik alanına, partinin 16 yıllık hikayesini anlatan fotoğraflardan oluşan bir "Zaman Tüneli" ve partiyle ilgili yazılmış kitapların bulunacağı mini kütüphane kurulacak. Etkinlikte, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 16 yıllık öyküsü ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi hayatını anlatan filmler de gösterilecek.

Program, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım’ın konuşmaları ile sürecek. Ardından Partinin kuruluşu, iktidara gelişi, kapatma davası ve 15 Temmuz derbe girişimi'nin de anlatıldığı bir film yayımlanacak.
Etkinlikler kapsamında 16 yılı fotoğraflar ile anlatan bir sergi de açılacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz