Türkiye, Trabzon şehitlerine ağlıyor

Türkiye, Trabzon şehitlerine ağlıyor

Terör; birini henüz 15 yaşında, diğerini ise doğum gününün arefesinde hayattan kopardı... Trabzon'un Maçka ilçesinde bölücü teröristlerin yerini gösterirken şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün, bir süre önce sosyal medyaya yazdığı "Biri de çıkıp demiyor ki, Eren iyi ki varsın" mesajı yürekleri dağladı. Milyonlar, ona yine aynı yol ile "Eren İyi ki Varsın" tweeti ile teşekkür etti... Şehit astsubay başçavuş Ferhat Gedik yaşasaydı BUGÜN 42'nci yaşını kutlayacaktı...

Türkiye, Trabzon'dan gelen şehit haberi ile sarsıldı...

Maçka ilçesinde bir evden erzak çalan bölücü teröristleri gören 15 yaşındaki Eren Bülbül, güvenlik güçlerine haber verdi. Bülbül, beraberindeki askerlere teröristlerin girdiği evi gösterirken, ateş açıldı.

Teröristlerin ilk ateşinde Eren Bülbül, devamındaki çatışmada, Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ağır yaralandı.

Yaralılar ambulanslar ile önce Maçka Devlet hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan müdahalenin ardından 2'si ağır, 3 yaralı Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi hastanesine sevkedildi. Ancak Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile Eren Bülbül, doktorların tüm çabasına karşın şehit oldu.

Teröristlerin, CHP genel başkanı kemal kılıçdaroğlu'nun karadeniz gezisi sırasında silahlı saldırıda bulunan grup olduğu belirtildi.

15 yaşındaki Eren Bülbül'ün acı haberinin duyulmasının ardından Facebook hesabından yaptığı "Biri de çıkıp demiyor ki, Eren iyi ki varsın" paylaşımı kısa sürede Twitter'da "Eren İyi ki Varsın" etiketiyle trend topic oldu...

Maçka ilçesinde de hüzün hakim...

İlçedeki ev ve iş yerlerine Türk bayrakları asıldı.

Maçka Belediye binasına da Eren’in fotoğrafının yer ve üzerinde "Eren Bülbül, Maçka seni unutmayacak. Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun" yazılı afiş asıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter hesabından saldırıya tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "15 yaşındaki bir çocuğa kurşun sıkacak kadar alçaksınız! Hain terör saldırısında şehit düşen Eren Bülbül ve Ferhat Gedik'e rahmet diliyorum" ifadesini kullandı.

41 yaşındaki Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik'in ise BUGÜN doğum günü olduğu öğrenildi.

Şehit astsubay Gedik için Trabzon İl Jandarma Komutanlığı'nda tören yapıldı.

Şehidin özgeçmişinin okunduğu tören, dualar ile son buldu.

Törenin ardından şehitin naaşı, Hatay'ın İskenderun ilçesine gönderildi. Şehit Gedik, doğum gününde kılınan cenaze namazının ardından, sonsuzluğa uğurlandı...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz