Kurban bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban bayramı tatili kaç gün olacak?

Bu yıl Kurban Bayramı'nın 30 Ağustos Zafer Bayramı'yla birleşmesi, "bayram tatili kaç gün olacak" sorusunu da beraberinde getirdi. Tatilin uzatılmasını isteyen turizmcilere en olumlu yanıt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, "Turizm açısından isabetli olur" derken, Başbakan Binali Yıldırım Bakanlar Kurulu'nu adres gösterdi; "Salı günü karar çıkacak" dedi.

ERDOĞAN: "ŞU ANDA TABİİ HÜKÜMET, BU 10 GÜNÜ PROGRAMINA ALDI, ÇALIŞIYOR. EĞER ÖNÜNDE VE ARKASINDA DURUM HAKİKATEN MÜSAİTSE TURİZM AÇISINDAN İSABETLİ OLUR."

YILDIRIM: "TOPLUMUN BİR KESİMİ 'ÇALIŞMAYA DEVAM EDELİM.' DİYOR, BİR KESİMİ DE ÖZELLİKLE TURİZM SEZONUNU DAHA İYİ DEĞERLENDİRMEK İÇİN 'TATİLİ UZATALIM.' DİYE TEKLİFLER DE VAR. HER İKİSİNİN ARTISI EKSİSİ DEĞERLENDİRİLECEK."

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Özellikle turizmcilerin yanıtını merakla beklediği soru, devletin zirvesinin gündemindeydi. Başbakan Binali Yıldırım, topu Bakanlar Kurulu'na attı.

YILDIRIM: "BU KONUYU, SALI GÜNÜ BAKANLAR KURULU YAPACAĞIZ CUMHURBAŞKANIMIZIN BAŞKANLIĞINDA, ORADA DEĞERLENDİRECEĞİZ VE ORADAN BİR KARAR ÇIKACAK."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 10 günlük tatile yeşil ışık yaktı.

ERDOĞAN: "GEREK İÇ TURİZMDE, GEREKSE DIŞ TURİZM AÇISINDAN ŞU ANDA HAREKETLENEN TURİZM, -MESELA BUGÜN İTİBARIYLA ANTALYA YÜZDE 80'İ DOLULUK ORANI İTİBARIYLA YAKALAMIŞ VAZİYETTE- BU DA TURİZM SEKTÖRÜNDEKİ AÇIĞIMIZI SÜRATLE KAPAMA FIRSATINI VERİR. "

Turizmciler, bayramdan önceki pazartesi-salı günleri ve yarım günlük arife gününü de içine alacak şekilde 26 Ağustos cumartesi gününden 4 Eylül pazartesi gününe kadar 10 günlük tatil öneriyor. Turizmcilerin ikinci önerisi ise yarım günlük arife günü tatilinin tam güne dönüştürülerek, Kurban Bayramı tatilinin, 30 Ağustos Çarşamba'dan 4 Eylül Pazartesi'ye kadar 6 gün olması...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz