Vatandaşın son 5 yılda bankalara borcu katlandı !

Vatandaşın son 5 yılda bankalara borcu katlandı !

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun verileri, vatandaşın her geçen gün daha çok borçlandığını ortaya koydu. son 5 yılda bankaların kullandırdığı kredi tutarında yüzde 154; takibe düşenlerde ise, yüzde 206 artış var.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun verileri, vatandaşın borçla yaşadığını bir kez daha gözler önüne serdi.Buna göre son 5 yılda bankaların kullandırdığı toplam kredi tutarı; yüzde 154 artarak, 1 trilyon 773 milyar liraya çıktı.

"BORÇSUZ KİMSE YOKKİ ZATEN"
"KORKUYORUZ ONDAN FAZLA HARCATIYOR ÇÜNKÜ"

Son 5 yılda ödenemeyen kredilerde de büyük artış yaşandı. Takibe düşen kredilerin tutarı, yüzde 206 artarak 18.9 milyar liradan 58.1 milyar liraya çıktı.

"ÇOĞU İNSAN İÇİN BORÇLA YAŞAM SÜRDÜRMEK HAYAT TARZI OLDU ÖDEME GÜNÜ GELDİĞİNDE BORCU BORCU KAPATMAK ALIŞKANLIĞI OLDU VE TAKİBE DÜŞTÜLER BU BORÇLULARA İCRA TAKİBİ YAĞILACAK MAL VARLIKLARINA MAAŞLARINA HACİZ KONULACAK TÜKETİCİ ZOR GÜNLER GEÇİRECEK"

Kredi kartı borçlu sayısına da 2.2 milyon kişi daha eklendi; kart nedeniyle batığa düşenler yüzde 75 arttı.

"ASGARİSİNİ ÖDÜYORUZ TAMAMNI ÖDEYEMİYORUZ"
"BORÇLARI DÖNDÜRÜYORUZ BAŞKA BİRŞEY YOK"
"ÖDEYEMİYORUZ GECİKMELİ FAİZLİ FAİZLİ BİR TEK BEN DEĞİLİMKİ MİLYONLARCA KİŞİ VAR BÖYLE"

Bu noktada Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, geçen sene çıkarılan kredi ve kredi kart borçlarına 72 ay yapılandırma yönetmeliğini hatırlatıyor.

"AMA BANKACILIK SEKTÖRÜ BUNA UYMADI UYANLAR DA FAHİŞ FAİZ UYGULADI. AMACA ULAŞMADI. GEÇEN SONBAHARDA YAPILANDIRMA 72 AY AHAYATA GEÇSEYDİ DÜZENLİ ÖDEME OLABİLİRDİ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz